Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,20 zł , zmiana od tamtej pory: 0,41%

Pragma Faktoring a przekręt na Krynicka Vitamin

Zgłoś do moderatora
Podobną sytuację jak tu przeszedłem na Krynicka Vitamin, niestety wiekszościowy ma przewagę informacyjną nad mniejszościowymi a w Polsce KNF pozwala na penetracje mniejszościowych bez użycia grama wazeliny.

W Krynica Vitamin sytuacja wygladała tak: Prezes i główny akcjonariusz Czachorowski wiedział o rekordowych wynikach w 2 i 3 kwartale 2020, wiec odroczył publikacje raportu. Inwestorzy, w tym duzy inwestor z 20% juz byli wymęczeni przez lata stagnacji spółki i ostatecznie w sierpniu sprzedał cały swój pakiet 20% prezesowi (jego spółce zależnej) po ok 7zł za akcje. Mijają 2 tygodnie, spółka publikuje rekordowe wyniki za pierwsze półrocze i zaczyna się bum - akcje idą pod 40 zł. Nawet dziś są po ok 20zł, czego nie lizęli ani mali inwesotrzy ani Fram, którzy sprzedali prezesowi (który w miedzyczasie skupował z rynku). Zaczęła sie batalia prawna ale co z tego...

Tutaj jest bardzo podobnie: spółka od lat pracowała nad produktem, zaczęła pokazywać dobre wyniki, z miesiąca na miesiąc notują historyczny rekord przychodów. Ostatecznie podpisują przełomową umowe z Allegro i co? Wezwanie po niskiej cenie, zanim wpływy z kontraktu będą widoczne w wynikach. I nie oszukujcie sie ze to zły fundusz wzywa, fundusz wzywa razem z prezesem, który będzie miał na pewno znaczący pakiet akcji i plan menadzerski - który z górką wynagrodzi go za przyszłe wyniki.

Takimi sprawami powinien zająć się KNF oraz mniejszościowi. Nie złożą pozwów ale mozna przynajmniej bojkotować takie zachowania, pisać do Pulsu Biznesu, nie odpowiadać na wezwanie i trąbić gdzie sie da - tez do KNF.

https://www.pb.pl/zal-sprzedajacego-w-krynicy-vitamin-1100564
  • Pragma Faktoring a przekręt na Krynicka Vitamin Autor: ~Obserwator_absurdu

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRAGMAFA 0,00% 24,30 2021-06-16 09:37:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.