Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,07 zł , zmiana od tamtej pory: 34,79%

pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!!

Zgłoś do moderatora
Jutro na GPW debiut pracuj pl.

Grupa Pracuj pl. - wycena 5,039 miliarda
Gigroup - wycena 70 milionów

Różnica w wycenie siedemdziesięciokrotna !!! Powtórzę siedemdziesięciokrotna !!!!!!!!!
70 razy więcej inwestorzy płacą za spółkę z podobnej branży i tylko o trochę większych przychodach niż GI
Widać teraz jak wysoko wyceniany jest w spółkach spokój i rozwój bez zagrożeń, czyli brak konfliktów w akcjonariacie, brak zaskarżania uchwał na walnych, brak w akcjonariacie ludzi z konkurencji, dla których im w konkurencji gorzej, tym dla ich spółki lepiej. Jak pokazuje wycena pracuj pl. te przymioty, a raczej ich brak wycenienie są na setki, a nawet miliardy złotych.

Zorientowani wiedzą, że GI przy swoich przychodach i bazie klientów też może być i powinien być wyceniany na przynajmniej miliard, czyli około 15 zł za akcję. Co musi się stać, żeby taka wycena stała się rzeczywistością. Może wystarczy w końcu jedno Walne bez zaskarżonych do sądu uchwał, może wystarczy info, że konkurencja sprzedała swoje udziały i wyszła z akcjonariatu, żeby zająć się rozwojem swojej nowej spółki.

Miliardowa wycena GI nie zależy od nas drobnych akcjonariuszy, nie zależy też za bardzo od Włochów, przynajmniej nie teraz. Dzisiaj zależy głównie od jednego Pana i jego mniejszościowego pakietu, który to Pan dziwnym trafem nie chwali się jakie ma inne plany wobec GI, oprócz ciągłego skarżenia uchwał do sądu.

Co ciekawe, wobec planów swojej innej konkurencyjnej spółki Personnal Service ustami swojego przyjaciela z byłej Work Service jest bardzo wylewny. Styczeń wejście na New Connect, potem jak najszybciej parkiet główny GPW i dalej wprowadzenie notowań na giełdy zagraniczne. I już w przyszłym roku miliardowa wycena. Oczywiście przy okazji szeregu emisji w celu jej dokapitalizowania, których nikt nie będzie zaskarżał do sądu. Super. Szkoda, że nie dla akcjonariuszy GI.

Mam tylko nadzieję, że ostatnia zwiększona ukryta podaż od ceny 1,20 to właśnie upłynnianie pakietu mniejszościowego tego Pana ze względu na jawny konflikt interesów. Skoro jest się Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Personnal Service, która zamierza wejść na GPW, to raczej trudno składać oświadczenie akcjonariuszom swojej nowej spółki, że nie prowadzi się działalności konkurencyjnej będąc jednocześnie akcjonariuszem konkurencji.

Nie znam tego prawa, ale liczę na to, że to własnie wejście na GPW Personnal Servive wymusi na tym Panu sprzedaż akcji GI, nawet jak przez to zdołuje on kurs do 70 groszy. Idę na to bez zastanowienia, skoro brak konfliktów i konkurencji w akcjonariacie może być warte w wycenie nawet miliard...tak jak w przypadku pracuj pl.

Życzę powodzenia w rozwoju spółki Personnal Service jej Przewodniczącemu Rady Nadzorczej i proszę o pozostawienie losu GI w rękach jej pozostałych akcjonariuszy. Pozdr.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
GIGROUP 1,05% 1,45 2022-07-05 13:26:08