Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,78 zł , zmiana od tamtej pory: 140,41%

Pozytywy Altusa po ostatnim raporcie

Zgłoś do moderatora
Perspektywy Grupy Kapitałowej ma znaczny wpły rynku kapitałowego w polsce w tym klientów GPW i osób chętnych do lokowania pieniedzy w czymś innym niż mieszkania tj inwestowania. Ostatnio na GPW przypłynęła duża liczba nowych inwestorów a część z inwestorów z całą pewnością wybierze Rockbridge

Notowania funduszy:
link  

Niektóre fundusze Rockbridge znajdują się w ścisłej czołówce tj na szczytach tabeli podczas gdy klienci dokonują wyboru, który fundusz będzie zarządzał ich aktywami.

Rockbridge jest w trakcie skupu akcji własnych dzięki czemu udział Altus w tej spółce powiększy się do 86% oznacza to w przyszłości powiększenie zysków przy czym Altus nie wyda na to złamanego grosza. Prawdopodobnie intencją zarządzających jest zwiększenie tego udziałud o 100%.

W skonsolidowanym sprawozdaniu można wyczytać, że spółka posiada na kontach 41 milionów złotych środków pieniężnych natomiast kapitalizacja jest śmiesznie niska w stosunku do tej sumy.

Cały wynik za rok 2019 był obciążony karą KNF wg Altus niesłusznie naliczoną, spółka oczekuje interpretacji i może podjąć działania prawne np w celu odzyskania tych pieniędzy.

ogólnie na Altus może być znacznie więcej pozytywnych informacji które z dnia na dzień mogą zmienić postrzeganie spółki a jest to zależne od spraw sądowych i postępowań, które w zwykłym kraju zostały by już dawno rozstrzygnięte a może nigdy te sprawy by nie były podejmowane - myśląc o altus zawsze mam przed oczami Optimus Altus Optimus nawet podobnie się nazywają

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALTUS 1,08% 1,88 2023-06-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.