Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,80 zł , zmiana od tamtej pory: -16,11%

Pozwólcie ze brutalnie sprowadzę was na ziemię

Zgłoś do moderatora
Mimo iż sam posiadam znaczący pakiet akcji i jest mi na rękę żeby kurs rósł chciałbym abyście zauważyli jedna rzecz.Kapitaly własne holdingu wynoszą obecnie około 1 mld złotych.Przed odpisami idei były dużo wyższe i wynosiły około 2 mld złotych a z tego co pamietam kurs nie oscylował w granicach 10 zł za akcje.Jezeli dojdzie do sprzedaży Ukrainy i mimo zainkasowanie tego mld zł o którym mówicie praktycznie wrócimy do poziomu z przed odpisów.Oczywiscie jak mówił prezes w pierwszej kolejności zostanie spłacone Zadluzenie spółki około 200 mln zł i to napewno jest na wielki plus i kurs pójdzie do góry dzięki braku zobowiązań spółki ale stracimy główne zagraniczne złote jajko a tak jak pisałem wyżej kapitały własne nie wzrosną do historycznych poziomów.Tymbardziej ze sprzedaż ma za zadanie wspomóc biznesy siostrzane gh i raczej nie zasili kapitałów własnych gh.Oczywiscie podniesienie wskaźników idei napewno spowoduje wzrost kursu gh posiadającego 54 procentowy udział w idea pl ale czy aż do 10 zł czyli kapitalizacji 1,9 mld złotych?Idea musiała by przynosić kwartalny zysk około 25 mln złotych obecnie ma 12 ale tez reszta spółek powinna generować większe zyski(pamiętajcie ze idea ua już z nami niema i carcade również) zostaje Białoruś i Rumunia.Oczywiscie uważam ze jest bardzo tanio i około 1,2 mld kapitalizacji czyli około 6,5 za akcje powinno tu być.Bez zadłużenia ze zdrowa idea pl i dobrze zarabiającymi idea by oraz idea ro.Ale 10 zł za akcje przy obecnym składzie gh?Bujanie w obłokach no chyba ze zwiększy się udział idea pl w gh albo gnb wkoncu zacznie zarabiać.Reasumujac od obecnych poziomów jakieś 200% w górę jak najbardziej ale 10 zł to nawet po sprzedaniu carcade i idea ua razem za 1,1 mld zł to marzenie ściętej głowy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GETIN -0,92% 1,51 2020-01-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.