Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,65 zł , zmiana od tamtej pory: -17,20%

Potencjalny mechanizm incydentów zatorowo-zakrzepowych po szczepieniu

Zgłoś do moderatora
Choć heparyna jest lekiem przeciwzakrzepowym, w stanach patologicznych może paradoksalnie prowadzić do tworzenia mikrocząsteczek zakrzepowych i występowania powikłań zatorowo-zakrzepowych. Mechanizm polega na łączeniu się cząsteczek anionowej heparyny (zarówno niefrakcjonowanej, jak i drobnocząsteczkowej) z kationowym czynnikiem płytkowym 4 (PF4). Przeciwko temu kompleksowi wytworzone zostają przeciwciała IgG, które za pomocą fragmentu Fc wiążą dodatkowo płytki krwi. Dochodzi w ten sposób do aktywacji płytek i ich wzmożonej agregacji. Tworzące się mikrozakrzepy są usuwane z krwiobiegu, co skutkuje małopłytkowością (trombocytopenią) poheparynową – HIT (ang. heparin induced thrombocytopenia). W przebiegu choroby dochodzi również do uszkodzenia śródbłonka naczyń krwionośnych i wzrostu gotowości zakrzepowej. Skutkiem mogą być powikłania zatorowo-zakrzepowe, takie jak: zatorowość płucna, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, zatory w kończynach.

https://biotechnologia.pl/biotechnologia/potencjalny-mechanizm-incydentow-zatorowo-zakrzepowych-po-szczepieniu-astrazeneca,20760

A już myślałem że heparyna mocną konkurencją dla 1-MNA, a tu jednak to co naturalne to naturalne.

  • Potencjalny mechanizm incydentów zatorowo-zakrzepowych po szczepieniu Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 1,14% 7,99 2022-01-19 16:48:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.