Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,76 zł , zmiana od tamtej pory: -2,13%

Port serwisowy dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III powstanie w Łebie

Zgłoś do moderatora
27.05.2021, Warszawa (PAP) - Equinor sfinalizował zakup działki w Łebie, gdzie powstanie port serwisowy dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III - podał Equinor w komunikacie prasowym.

Polenergia i Equinor wspólnie realizują projekty dwóch morskich farm wiatrowych o planowanej łącznej elektrycznej mocy zainstalowanej 1.440 MW. Firmy jako pierwsze spośród tych, które realizują projekty morskich farm wiatrowych w Polsce wskazały lokalizację swojej bazy obsługowo-serwisowej.

Jak podano, Equinor odpowiada za wybudowanie i funkcjonowanie portu, który stanie się bazą dla morskich farm wiatrowych realizowanych przez joint venture Equinor i Polenergii, a w przyszłości może wesprzeć również kolejne przedsięwzięcia. Baza serwisowa będzie służyć jako centrum logistyczne, a złożą się na nią biuro, budynki magazynowe i urządzenia transportowe.

"Wybór Łeby na lokalizację bazy operacyjno-serwisowej MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III to istotny krok w realizacji naszych projektów morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Ta długoterminowa inwestycja przyczyni się do powstania w Łebie centrum morskiej energetyki wiatrowej w Polsce" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Equinor Polska Michał Kołodziejczyk. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
VISTAL 2,22% 3,68 2021-07-23 17:03:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.