Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,17 zł , zmiana od tamtej pory: 203,42%

Porozumienie akcjonariuszy Impera Capital

Zgłoś do moderatora
Patrząc na działania Zarządu Impery Capital i dramatycznie spadającą kapitalizację należałoby podjąć jakieś działania ze strony akcjonariatu mniejszościowego. Tylko w ciągu ostatnich 7 lat, aktywa netto spadły z poziomu 137 mln zł do pułapu 22 mln zł. Pytaniem pozostaje, ile akcji posiadają jeszcze drobni akcjonariusze? Duża ilość walorów jest zaparkowana w cypryjskich spółkach. Gdy zbieraliśmy uczestników interwencji bodaj w 2012 roku, to potrafiliśmy wówczas w krótkim czasie zebrać około 1350 000 akcji, co po splicie dałoby około 225 000 akcji, czyli 2,4% całości wyemitowanych akcji. Uważam, iż jeśli dalej będziemy siedzieć cicho i nie patrzeć Zarządowi na ręce to zostaniemy wyciśnięci niczym cytryny. W przypadku podobnej akcji wobec BPH FIZ Sektora Nieruchomości 3 lata temu potrafiliśmy zgromadzić ponad 1000 inwestorów, zainteresować naszą sprawą media, wynająć kancelarię prawniczą Matczuk, Wieczorek i wspólnicy i doprowadzić do ugody z większą częścią inwestorów. Pozostała część inwestorów do dnia dzisiejszego toczy sprawę w Sądzie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMPERIO 1,14% 3,55 2021-09-22 09:15:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.