Forum Jak ulokować pieniądze? +Dodaj wątek

Pomysły na reklamę i marketing - Jak reklamować firmę!

Zgłoś do moderatora
Duża konkurencja oraz rosnące oczekiwania klientów zmuszają przedsiębiorców do coraz większych inwestycji w reklamę. Większość przedsiębiorców dysponuje jednak ograniczonym budżetem reklamowym dlatego dobrym pomysłem jest wybór strategii, które można zrealizować własną pracą bez wydawania dużych kwot.

Chciałbym zachęcić do dyskusji na ten temat. Poniżej zamieszczam trzy pomysły na reklamę:

1. Publikacja artykułów na branżowych portalach internetowych pomoże CI skutecznie zbudować ekspercki wizerunek i prowadzić sprawny networking. Wartościowe teksty potwierdzą Twoje umiejętności i zachęcą potencjalnych klientów do kontaktu z Tobą. Co więcej dzięki publikacji tekstów na odpowiednich stronach www dotrzesz do właściwej grupy odbiorców. Skontaktuj się z właścicielami serwisów branżowych i zaproponuj napisanie artykułu za darmo w zamian za umieszczenie linka pod tekstem.

2. Współpraca strategiczna z firmą, która posiada w swojej ofercie produkty związane z tymi, które Ty oferujesz. Produkty, usługi, które mógłby znacząco zwiększyć Twoją atrakcyjność na rynku i uzupełnić ofertę. Na czym miałaby polegać współpraca? Jeżeli np. prowadzisz drukarnię to znajdź firmę, która zajmuje się dystrybucją ulotek. Zaproponuj współpracę opartą o wynagrodzenie prowizyjne. Od teraz swoim klientom dodatkowo będziesz mógł oferować kolportaż materiałów. Twoja oferta jest teraz pełna.

3. Stwórz wizytówkę, która będzie zachęcała klienta do działania. Unikaj jednostronnych wizytówek. W zależności od tego jaki biznes prowadzisz i jaka jest Twoja grupa docelowa możesz rozważyć kilka opcji: udziel rabatu na pierwszy zakup, poinformuj o najciekawszych wpisach na swoim blogu, o konkursie na FB, zaproś do swojego newslettera w zamian za nagrodę, użyj innego materiału niż papier i nietypowego kształtu. Taka wizytówka będzie wyróżniać się i zachęcać do interakcji.

Zapraszam do dyskusji. Jak reklamować firmę? Jakie macie pomysły na reklamę?

------------------------------------
Pozdrawiam,
Tomasz Bury, autor książki "262 strategie marketingowe"
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl