Forum Giełda +Dodaj wątek

POMOC= NACJONALIZACJA BANKU ?

Zgłoś do moderatora
UCG nieco przeholował ze swoim rozwojem. Brakuje mu ok. 20-30 mldEURO , teraz na gwałt potrzebuje dokapitalizowania. W normalnych czasach, byłaby to pestka. Wystarczyłoby emitowaćna rynku 1-3 mld akcji (rozwodnienie o 15%) i bez problemu. Dziś cały bank wyceniany jest na niecałe 14 mldEURO !!!!!!!!!!!!!!!!!. POMOC PAŃSTWOWA ZAOFEROWANA -4 mldEuro . Co to oznacza? Jeśli wyemitują akcje pod tą pomoc to mamy NACJONALIZACJE BANKU. (Rozwodnienie 75%)Najpierw Rząd przejmuje 75% akcji a potem cały bank. Drobnica może spać spokojnie , bo bank nie upadnie , ale ich udział stopnieje do kilku, a może ułamka procenta. Cena akcji, których docelowo może być 40 mld powinna by ć kwotowana ok 1 EURO. A WIĘC O SPODZIEWANYM WZROŚCIE PO WYJŚCIU Z KRYZYSU , NIE MA CHYBA CO MARZYĆ. Proszę o opinie bankowców w tej sprawie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNICREDIT 1,98% 52,00 2021-09-27 16:41:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.