Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,28 zł , zmiana od tamtej pory: -5,07%

Podbić kurs i po sprawie.

Zgłoś do moderatora
z linka który sam podałeś
Sell out
Gremium władnym do żądania odkupu akcji są akcjonariusze, którzy reprezentują razem nie więcej niż 5% kapitału zakładowego spółki. Żądanie to może być natomiast skierowane wobec akcjonariuszy w liczbie nieprzekraczającej 5 osób posiadających nie mniej niż 95% kapitału zakładowego spółki, z tym zastrzeżeniem, że każdy z akcjonariuszy większościowych nie może posiadać mniej niż 5% udziału w kapitale zakładowym.

Z aktualnej sytuacji ,sprawa w sądzie się nie zakończy bo sam ORLEN na walnym odwoła tą uchwałę i spór będzie nieaktualny -podobnie było na spółce Hutmen .Jednak na Hutmenie pomimo tego główny akcjonariusz skupował na GPW i w transakcjach pakietowych -niby po cenie wezwania -choć pod stołem mógł dać więcej ale to nie do udowodnienia i przekroczył 95 % i zrobił przymusowy wykup po cenie z wezwania -choć zgodnie z przepisami przymusowy wykup nie może być po cenie niższej niż średni kurs chyba z 3 lub 6 miesięcy -ale tam ten średni kurs był niższy niż cena wezwania

Akcjonariusze którzy walczyli z delistingiem -chyba jako jedni z pierwszych na GPW też mieli takie zabezpieczenie roszczen i to bez wpłacania milionów zabezpieczenia jak u Nas .Tym 1.2 mln jako zabezpieczenie prawnicy Orlenu chcieli pokonać drobnych ale się nie udało i teraz anulują uchwale i będą dążyć do przekroczenia 95 % -mogą skupować na gpw i dadzą wezwanie po cenie np.9 zł -czy to realne .Ja uważam że tym tropem nie pójdą tylko zrobią połączenie z Orlenem i dadzą Nam akcje Orlenu -oczywiście będziemy się kłócić o parytet i jakimi metodami go obliczyć .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,38% 7,86 2021-11-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.