Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,80 zł , zmiana od tamtej pory: 3,79%

Podaż jest. Brak popytu:)

Zgłoś do moderatora
Podaż wbrew niektórych na forum jest, problem jest z popytem, który jest słaby. gdyby był wiekszy, wówczas ZGI względnie nowy inwestor, którego celem jest wrogie przejęcie spółki, nie mogłaby/ nie mógłby manipulować kursem. Przypomne, że w ostatnich 8 miesiącach kurs urósł o > 70%, a wolumen obrotów wyniósł ok. 1,8 mln sztuk. Jeśłi za ttym wzrostem stoi spekuła, wówczas czeka na pół roku spadków kursu, do okolic 3,50 zł i woluemn obrotó zbliżony do 1,8 mln akcji. Jeśli tak sie nie stanie, jesli za dwa, trzy tygdonie lurs wprawdzie bedzie w okolicach 4,50, ale wolumen obrotów 300 czy 400 k, to mamy do czynienia z manipulacja przez ZGI lub inwestora, którego celem jest wrogie przejęcie spółki. W tym drugim scenariuszu wygląda na to, że akumulujący akcje jeszcze nie zebrał tyle, ile potrzebuje. ja zakładam, że inwestor dążacy do wrogiego przejęcia spółiki, potrzebuje 20+% akcji, żeby usunąc zarząd i wprowadzić własnych ludzi do RN i zarzadu.
Nie pozostaje nam nic innego jak tylo czekac i przyglądac sie rozwojowi sytuacji. Na WZA nic szczególnego się nie wydarzy. A na poczatku lipca dowiemy sie, czy w projekcie RT pojawi sie nowy wspólnik. Jeśli sie pojawi, to do kasy BBI może wpłynąć z tegp tytulu nawet 80 mln zlotych pomniejszone o 25 mln pozyczki od K-Invest. Te pieniądze pozwolą wykupić wszystkie obligacje (41 mln złotych) oraz ogłosić wezwanie do sprzedazy ok. 1.6 mln akcji po 5 złotych. Ci z was, którzy uwaają, ze nie będzie chętnych do sprzedaży akcji po tej nieksije cenie, mogą się srogo rozczarować. ja uważam, że jeśli akcje zbiera ZGI, to z pewnościa je sprzeda i zarobi miliony złotych, a spółka też zysk. Ten, kto tego nie rozumie, jest po prostu naiwny. Jeśli w spółce pojawiłby się nowy akcjonariusz zamierzający przejąć władzę, wówczas nie wykluczam, że wezwanie ogłoszą, tez po 5 złotych, członkowie zarzadu, po to żeby wzmoncnić swój stan posiadania. I jak uważacie, ZGI odpowie na takie wezwanie? Ja uważam, że odpowie. I każdy, kto ma olej w głowie, rozumie, dlaczego tak zrobi.
taka jest moja spekulacja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 1,01% 6,02 2021-07-23 16:10:01
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.