Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,12 zł , zmiana od tamtej pory: 60,85%

podatek od dywidendy

Zgłoś do moderatora
Właśnie się dowiedziałem, że dom maklerski nie pobiera podatku od dywidendy ponieważ jest to spółka zagraniczna. Jak wygląda rozliczenie? Płacę 18% od dochodu? A jeśli jestem w wyższym progu podatkowym ponieważ mam dodatkowy dochód z umowy o pracę to płacę 32%? Podatek nie został zapłacony w kraju gdzie Asbis ma siedzibę? Składam jakieś dokumenty w tamtym kraju?
A co w Polsce? Ta dywidenda będzie widoczna na PIT który dostane z domu maklerskiego? Jak się to rozlicza? Jakiś oddzielny PIT?
Cieszyłem się z dywidendy, a teraz zastanawiam się czy warto było bawić się z Asbisem.
Przyznam, że zawsze trafiałem na spółki z siedzibą w Polsce - to jest moja pierwsza zagraniczna.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS 0,29% 3,41 2020-07-10 17:03:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.