Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,26 zł , zmiana od tamtej pory: -0,94%

Pod analizę spółka z rekordowym kwartałem i szansą na duże wzrosty

Zgłoś do moderatora

7FIT ( dawniej TRICEPS.pl) i to pod tą nazwa wiele osób zna firmę prowadzi działalność handlową i usługową w segmencie odżywek i suplementów diety. Rozwija również ofertę uzupełniającą, w skład której wchodzi odzież i sprzęt fitness oraz opracowania dietetyczne i treningowe, książki i poradniki. Spółka prowadzi sprzedaż poprzez hurtownię, sklep internetowy oraz jednostki franczyzowe.
Ich główna strona internetowa to TRICEPS.PL
https://triceps.pl/
Przejrzałem inne firmy i ich strony z suplementami i chyba w każdej znajdują się produkty 7nutrition
 
Struktura Akcjonariatu
http://fxinwestor.pl/wp-content/uploads/2019/05/Akcjonariat.jpg
Wycena spółki dla poszczególnych cen
1 zł  daje wycenę firmy w kwocie 1,8 mln zł
2 zł daje wycenę firmy  w kwocie 3,6 mln zł
3 zł daje wycenę firmy w kwocie 5,4 mln zł
 
LINK do wyników :
https://www.bankier.pl/static/att/ebi/2019-05/0000111429_201905150000119778.pdf
Patrząc na wyniki po I kwartale 2019 widać, że spółka idzie do przodu i rynek docenił pokazany wynik pytanie które zadają sobie inwestorzy to czy spółka w kolejnych kwartałach poradzi sobie równie dobrze.
Przed inwestycją zawsze zadaje sobie pytanie na ile wyceniłbym firmę i staram się ocenić jakie zyski może spółka osiągać w przyszłości
Pierwszy kwartał 2019r. zysk netto na rekordowym poziomie 364 tys. zł ( jeżeli przyjąć prognozę na koniec roku 800 tys. zł czyli w kolejnych trzech kwartałach spółka zarobi około 450 tys zł co daje 150 tys zł na kwartał. Zakładając do obliczeń  C/Z na poziomie 5-10 przedział w którym powinna kosztować akcja wynosi 2,2 zł  –  4,4 zł
Zakładając 4*364 tys zł dałoby 1,5 mln zł netto a wtedy dla C/Z=10 spółka mogłaby kosztować ponad 8 zł za akcje co przy obecnym kursie pozwalałoby na wzrost 800%( jednak to raczej dłuższy termin )
Czy spółka może zarobić więcej ? W mojej ocenie tak i można wyczytać w raporcie, że zaczynają skupiać się na rynkach zagranicznych gdzie firma osiąga dużo większe marże z raportu str. 13  :
 
W I kwartale 2019 roku spółka położyła nacisk na handel zagraniczny. Powołano dział handlowy, który ma za zadanie przyciągnięcie odbiorców na dalekich, nie opanowanych jeszcze przez spółkę rynkach. Równocześnie spółka zwiększała portfolio produktów oraz pracowała nad wzmocnieniem pozycji na rynkach istniejących.Działania te wzmacniają fundamenty spółki i pozwalają na dalsze intensywne prace nad rozwojem firmy
Firma rozwija swoją markę 7nutrtion i poprzez założona firmę w Wielkiej Brytanii zaczyna sprzedawać tam swoje produkty nie poprzez pośredników jak na innych rynkach ale patrząc na ceny produktów w PL w Niemczech czy Wielkiej Brytanii co można zobaczyć to sprzedaż za granicą pozwala spółce osiągać dużo większe marże
https://7-nutrition.com/produkty/ 

powyżej przykładowe produkty ze strony w wersji PL wersji w EURO w GBP
2GBP to około 10 zł 100% więcej niż w PL
w pL 69 zł w GBP 19 funtów czyli około 100 zł w EURO ( nie wiem czy jest błąd ale raczej nie bo aż 4 krotnie więcej )
 
Kierunek firmy prawdopodobnie zmierza by zwiększać sprzedaż za granicą by osiągać lepsze marże i wygląda że w I kwartale to się udało i daje to dobry prognostyk na kolejne kwartały lata dlatego.
Ryzyko minimalne bo obecna wycena i tak nie jest wysoka a spadek kursu tylko polepsza wskaźniki
 
Jak widać liczba akcji w obrocie FF 631 tys sztuk przeliczając to na kwotę przy 1 zł 631 tys przy 2 zł 1,26 mln zł 3 zł to 1,9 mln zł w ostatnim tygodniu ponad 20% FF się przemieliło ze średnią ceną 1,02 zł ostatnie wzrosty powodują, że część inwestorów zaczyna realizować zyski jednak jeśli osoby które wchodzą patrząc w dłuższym terminie rynek bez problemu powinien odebrać te akcje i osobiście zakładam systematyczny wzrost ceny do wyników za 2 kwartał kurs powinien zbliżyć się a może i nawet przekroczyć 2 zł jeśli wyniki będą na poziomie powyżej 150 tys można zakładać dalsze wzrosty.
  • Pod analizę spółka z rekordowym kwartałem i szansą na duże wzrosty Autor: ~Inwestor

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMPEXMET -0,24% 4,22 2019-08-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.