Forum Giełda +Dodaj wątek

Platinum Properties Group publikuje pierwszy raport kwartalny

Zgłoś do moderatora
Platinum Properties Group (PPG) – spółka z rynku NewConnect, zajmująca się inwestowaniem na rynku luksusowych nieruchomości w Warszawie opublikowała swoje pierwsze raporty kwartalne: skonsolidowany i jednostkowy. Narastająco po III kwartałach Grupa wypracowała skonsolidowane przychody w wysokości
4 095 890 zł, oraz zmniejszyła stratę do poziomu 1 155 517 zł netto (zysk netto
w III kwartale wyniósł 475 993 zł). Z uwagi na cykl inwestycyjny firmy osiągnięte wyniki nie odzwierciedlają jednak jej sytuacji finansowej i wartości, jaką reprezentuje Grupa. W pierwszym półroczu br. spółka poniosła bowiem koszty inwestycji w nieruchomości, które obecnie po odpowiednim podniesieniu ich standardu, znajdują się w ofercie sprzedażowej Grupy.

W skład grupy kapitałowej wchodzą m.in. firma deweloperska, spółka oferująca ekskluzywne apartamenty na wynajem i obsługująca sprzedaż, firma zajmująca się projektowaniem, oraz aranżacją apartamentów w podwyższonym standardzie i dystrybutor luksusowych elementów wykończeniowych i mebli. Inwestycje Spółki koncentrują się głównie na inwestycjach w nieruchomości oraz tereny pod budowę. Zauważalne na rynku spowolnienie gospodarcze o dla Spółki korzystny okres dla powiększania inwestycji kapitałowych, przeznaczonych
do wykorzystania w chwili zmiany obecnie panującej koniunktury.
„Segment nieruchomości ekskluzywnych posiada ponadprzeciętny potencjał, z którego chcemy skorzystać” – mówi Piotr Wiśniewski, Prezes Zarządu PPG S.A. – „Nasze inwestycje cechuje dbałość o atrakcyjną stopę zwrotu, co jest korzystne dla Spółki jak i jej akcjonariuszy” – dodaje Prezes Zarządu.

Holding PPG z emisji prywatnej akcji pozyskał ponad 700 tys. zł. Przyjęta strategia zakłada skierowanie pozyskanych środków na rozwój poprzez budowę nowych struktur korporacyjnych, informacyjnych i kontrolnych w firmie. Spółka buduje wartość firmy poprzez zarządzanie łańcuchem wartości inwestycji, od zakupu gruntu, przez realizację inwestycji, wykończenie, a skończywszy na sprzedaży ekskluzywnie wykończonych apartamentów. Jak wynika z zapowiedzi Zarządu, spółka docelowo zamierza przejść na parkiet główny, co ma nastąpić w 2011 r.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE-PDA 3,09% 10,00 2022-06-03 09:25:38