Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,06 zł , zmiana od tamtej pory: 19,45%

PKP PLK: Do 2040 r. planujemy zmodernizować całą sieć kolejową

Zgłoś do moderatora
Torpol w 2040r cena 1000zł

PKP PLK: Do 2040 r. planujemy zmodernizować całą sieć kolejową - Wszystko na temat branży kolejowej: PKP, Intercity, przewozy regionalne, koleje mazowieckie, rozkłady jazdy PKP, Kolej (rynek-kolejowy.pl)
Jakie prace zakończą się w 2022 roku?

W przyszłym roku zamknięta ma zostać m.in. inwestycja dotycząca dojazdy do portów morskich w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu.
PKP PLK zapowiadają też, że w 2022 r. czas przejazdu na znacznej części modernizowanych tras się radykalnie zmniejszy, np. na odcinku Katowice – Kraków podróż ma zajmować 45 minut. –
Na końcowym etapie jest przebudowa stacji Łódź Kaliska – dodał prezes przedsiębiorstwa.
Jednocześnie potwierdził, że spółka ma gotowe dokumentacje projektowe dla inwestycji, które mają być zrealizowane w kolejnej perspektywie finansowej UE o łącznej wartości szacowanej na 20 mld zł,
 a do końca przyszłego roku wartość ta ma się podwoić.
PLK cały czas czekają jednak na uruchomienie finansowania unijnego, by ogłosić przetargi.

Według obecnych założeń do roku 2040 zmodernizowane mają być wszystkie linie, po których odbywa się ruch. Prędkość pociągów towarowych ma zaś wzrosnąć do średnio 50-60 km/godz.

Zapewniał też, że spółka nie chce dopuścić do powstania luki czasowej pomiędzy momentem zakończenia prac realizowanych w ramach Krajowego Programu Kolejowego a rozpoczęciem zadań z nowej perspektywy.

Tłumaczył, że zakontraktowane są już prace na najbliższe dwa lata, a w tym czasie powinny zostać rozstrzygnięte kolejne postępowania, które jednak na razie nie zostały ogłoszone w związku z nieuruchomieniem Krajowego Planu Odbudowy. – Czujemy już dużą presję rynku, by ogłaszać przetargi – przyznał przy tym Arnold Bresch.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TORPOL 0,78% 15,60 2022-05-16 14:13:30
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.