Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,74 zł , zmiana od tamtej pory: -35,58%

pisomatołki zwalili kurs PGE

Zgłoś do moderatora
Niejaki Dąbrowski, w swojej pisowkiej mądrości wymyślił, że będzie sprzedawał nowe akcje po 8,55 PLN.
Po tym genialnym pomyśle kurs stanął jak zamurowany.
Projekt uchwały na NWZ PGE zakłada jednoczesne obniżenie wartości nominalnej akcji z 10,25 zł/akcję do 8,55 zł/akcję i podwyższenie kapitału o ok. 3,197 mld zł, czyli ok. 374 mln akcji serii E (20 proc. kapitału) o wartości nominalnej akcji 8,55 zł. Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru, z pierwszeństwem przydziału dla dotychczasowych akcjonariuszy (posiadających ponad 0,10 proc. kapitału).
  • pisomatołki zwalili kurs PGE Autor: ~Ocho_estrellas

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PGE 1,23% 6,28 2022-09-30 17:00:00