Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,58 zł , zmiana od tamtej pory: -48,47%

Pierwszy test Covid-19 wyprodukowany w Polsce!!!

Zgłoś do moderatora
Zestaw szybkiego testu MHH SARS-CoV-2 antygen
Do tej pory testy na zakażenie SARS-CoV-2 opierały się głównie na RT-PCR wykonanym na próbce z jamy nosowo-gardłowej. Ta metoda badania jest bardzo nieprzyjemna dla pacjenta: profesjonalny tester musi odchylić głowę pacjenta do tyłu o około 45 ° -70 °, aby wyprostować przejście z przodu nosa, wprowadzić wymazówkę przez nozdrze równolegle do podniebienia wymaz powinien sięgać głębokości równej odległości od nozdrzy do zewnętrznego otworu ucha. Następnie tester musi delikatnie pocierać i zwijać wacik 3-4 razy i pozostawić na kilka sekund w celu wchłonięcia wydzieliny. Na koniec musi powoli wyjąć wymazówkę, obracając ją i włożyć wymazówkę do probówki ekstrakcyjnej. Taka procedura jest dla pacjenta nieprzyjemna i mogłaby być bardzo niebezpieczna, na przykład ewentualne złamanie wymazu gdzieś w głowie. 
Na szczęście dla pacjentów pod koniec 2020 roku WHO, a w styczniu 2021 roku państwa członkowskie UE zgodziły się zalecić stosowanie szybkich testów antygenowych w celu uznania wyników testu Covid-19 w całej UE. Kluczowe elementy tego zalecenia obejmują walidację i wzajemne uznawanie szybkich testów antygenowych oraz testów RT-PCR między państwami członkowskimi, udostępniając znormalizowany zestaw danych (za pośrednictwem platformy cyfrowej). 
WHO i Rada Europejska rozszerzyły zalecenia dotyczące szybkich testów antygenowych, które są łatwe w użyciu i oferują szybkie wyniki przy niskich kosztach i są wygodniejsze w użyciu dla pacjentów. 
W styczniu 2021 roku na rynku pojawił się pierwszy polski test. 
Zestaw szybkiego testu MHH SARS-COV-2 Antigen Antigen oczekuje na umieszczenie na liście WHO EUL i spełnia zupełnie nowe standardy, informuje Medicofarma:
  • Probówka jest wstępnie wypełniona buforem ekstrakcyjnym
  • Wymaz jest łamliwy, więc jest znacznie bezpieczniejszy dla profesjonalistów 
Końcówkę wacika należy wprowadzić tylko w odległości do 2,5 cm (1 cal) od krawędzi nozdrza (gotowy do autotestu: oczekuje na rejestrację). 
Wyniki testu można odczytać w 15-20 minut. 
Opcje dla kupujących obejmują wymazy z kontrolą pozytywną i negatywną oraz świadectwo kontroli jakości dla każdej partii produkcyjnej.
Aby przetestować działanie zestawu, od pacjentów z podejrzeniem COVID-19 pobrano 492 wymazy z nosa i wykonano je podczas codziennej praktyki klinicznej w okresie od października 2020 do stycznia 2021. Zestaw wykazał czułość diagnostyczną 98,13% i swoistość diagnostyczną 99,22%. w porównaniu z wynikami RT-PCR. 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MEDICOBIO -7,45% 2,36 2021-10-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.