Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Photon JEST MOC !!!!!

Zgłoś do moderatora
Notowany na polskiej giełdzie i przyglądający się naszemu rynkowi fotowoltaicznemu deweloper oddał do użytku kolejne elektrownie fotowoltaiczne na Węgrzech, uzyskując prawo do rozliczeń sprzedawanej energii po bardzo korzystnych stawkach.
Węgierska spółka dewelopera wywodzącego się z Czech, Photon Energy Solutions HU Kft, uruchomiła na Węgrzech trzy elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,1 MW, które powstały w pobliżu miejscowości Taszar.
Instalacje składają się z wysokowydajnych modułów wykonanych z ogniw połówkowych (half-cell), które dostarczył chiński producent Longi Solar.
Farmy fotowoltaiczne zostały podłączone do sieci zarządzanej przez węgierską spółkę dystrybucyjną z grupy E.ON i mają wytwarzać w skali roku energię w ilości 2,7 GWh.
Instalacje znajdujące się koło Taszar, podobnie jak uruchomione wcześniej przez Photon Energy na Węgrzech elektrownie PV, zostaną objęte taryfą gwarantowaną wynoszącą 32,59 HUF/kWh, czyli około 0,42 PLN/MWh. Taka taryfa ma przysługiwać aż przez okres 25 lat.
Dzięki elektrowniom PV uruchomionym przez Photon Energy w Taszar łączna moc instalacji PV należących do grupy wywodzącej się z Czech, a obecnie mającej siedzibę w Holandii, wzrosła do 51,8 MW, z czego 26,1 MW znajduje się na Węgrzech.
Kolejne węgierskie elektrownie PV o łącznej mocy 7,7 MW Photon ma uruchomić w pierwszym kwartale 2020 r., a do końca 2021 r. deweloper chce wybudować w tym kraju elektrownie słoneczne o łącznej mocy 75 MW.
W tym miesiącu Photon pochwalił się zabezpieczeniem finansowania dla kolejnych 29 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 20,1 MW, które uruchomi w ramach węgierskiego systemu taryfy gwarantowanej. Finansowanie w wysokości 5,93 mln HUF, czyli około 17,9 mln euro zapewni węgierski K&H Bank.
Kilka miesięcy temu Photon Energy zasygnalizował zamiar budowy farm fotowoltaicznych w Polsce.
W rozmowie z PAP Biznes prezes spółki Georg Hotar wyraził zainteresowanie projektami z zagwarantowanym wsparciem w systemie aukcyjnym oraz wejście na rynek korporacyjnych umów na sprzedaż energii (CPPA). 
Photon Energy od wielu lat jest notowany na naszej giełdzie New Connect, jak również na giełdzie w Pradze. Spółka finansuje swoją działalność także poprzez emisję obligacji. 
Photon Energy ma już na koncie realizację pierwszych instalacji PV na polskim rynku. Już w 2012 r. firma we współpracy z RenCraft zbudowała wówczas największy w Polsce system fotowoltaiczny o mocy 311 kWp, który powstał na obiektach Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, a ostatnio obie firmy zdobyły kontrakt na budowę farmy PV o mocy 0,95 MW na terenie oczyszczalni ścieków w Koszalinie.
redakcja@gramwzielone.pl
 
JEST MOC !!!!!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHOTON -7,02% 5,30 2020-02-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.