Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,43 zł , zmiana od tamtej pory: 0,21%

PGE jako jedyna spółka energetyczna produkuje energię z węgla brunatnego

Zgłoś do moderatora
Jak w temacie. I to zasadniczą większość tej energii. W przypadku ewentualnych podwyżek cen kamiennego węgla energetycznego w ramach kontraktów z PGG raczej o takie same podwyżki wystąpią inne spółki górnicze i w związku z tym, że pozostałe spółki energetyczne bazują na węglu kamiennym i gazie oraz w niewielkim zakresie na OZE musiałaby podrożeć energia, z której tylko około 20% jest sprzedawane do gospodarstw domowych objętych taryfą. To mogłoby dać korzyści PGE, która może produkować prąd z taniego węgla brunatnego a wiec po niższych kosztach niż inne spółki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE -1,40% 9,45 2022-08-18 17:04:16
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.