Forum Giełda +Dodaj wątek

Perła - niedoceniona i niezauważona

Zgłoś do moderatora
Najbardziej niedoceniona, niedostrzeżona spółka o rewelacyjnych wskaźnikach, z zyskami od netto po brutto, bez kłopotów.

CNT – 100% zysku do wyjęcia w krótkim czasie!!! Ponad 40 mln zł gotówki w kasie a obecna kapitalizacja rynkowa to 45,6 mln zł!!! Takie perełki niełatwo znaleźć w obecnych czasach. Do tego kompletnie nie powiązana z rynkami wschodzącymi.

Szef CNT informuje, że na koniec 2013 r. na kontach spółki znajdowało się prawie 40 mln zł gotówki. Jej należności o 8 mln zł przewyższały zaś zobowiązania. – Dobra pozycja gotówkowa sprawia, że zaczęliśmy się rozglądać za projektami, w które moglibyśmy zainwestować!!! Czyli to tak jakby mieli samej gotówki 48 mln zł bez żadnych kredytów. A gdzie wartość sprzętu, wykfalifikowanego personelu, rozpoznawalnej marki??????

Spółka nie planuje żadnej emisji akcji. Spółka zamierza przejmować inne podmioty z branży stawiając na nowy kierunek prowadzonej działalności.
Do tego spółka będzie w najbliższych trzech latach dywersyfikować prowadzoną działalność:

Taźbirek zdradza, że pod koniec minionego roku rada nadzorcza zaakceptowała przygotowaną przez zarząd strategię, która zakłada, że od 2016 r. CNT będzie już spółką działającą w segmencie nowoczesnych technologii. – Skoncentrujemy się m.in. na inteligentnych systemach zarządzania transportem. Przychody z budownictwa zamierzamy zaś utrzymywać na stabilnym poziomie. Nadal interesować nas będą projekty z segmentu hydrotechnicznego, infrastrukturalnego oraz sieci wysokonapięciowych. Docelowo przychody z budownictwa nie powinny jednak stanowić więcej niż 50 proc. naszych obrotów – dodaje.

Strategia spółki jest po prostu super i pozwoliła jej uniknąć kłopotów z jakimi walczyły inne znane polskie firmy budowlane:
Jak nasz rozmówca ocenia aktualną sytuację w branży budowlanej? – Nieco przewrotnie, ale uważam, że wciąż chyba zbyt mało firm budowlanych upadło, gdyż na rynku nadal zdarzają się przetargi, w których proponowane są dumpingowe ceny – mówi. – Podmioty, które je składają, prędzej czy później zobaczą, że zleceń nie da się realizować po takich cenach. Dla wielu z nich może się to zakończyć poważnymi problemami – dodaje.
Pełen portfel zamówień i to dobrych zamówień, gdzie nie ma obawy o ryzykowne kontrakty oparte na dumpingowych cenach Wskaźniki:

C/WK 0,90
C/Z 12

Ostatni raport kwartalny zakończony jak zwykle zyskiem, choć trochę mniejszym niż rok temu. Ale zgodnie z komentarzem władz spółki wynikało to jedynie z faktu, że część faktur zostanie zapłaconych w I kwartale 2014 r.
Taźbirek zdradza, że portfel zleceń spółki na lata 2014–2015 wart jest około 160 mln zł. – Znajduje się w nim 11 kontraktów. Realizację czterech z nich zakończyliśmy w 2013 r., ale będziemy je rozliczać jeszcze w tym roku – mówi.
http://www.parkiet.com/artykul/7,1358555-CNT--160-mln-zl-w-portfelu-zlecen-na-lata-2014-2015.html

Jak CNT wygląda na tle branży macie na końcu w tabeli!!!11Akcjonariat to tak naprawdę w chwili obecnej:
Zbigniew Jakubas i Skarbiec TFI. W zeszłym roku z akcjonariatu zaczęła wychodzić spółka Provent. Teraz prawdopodobnie została jej już końcówka posiadanego pakietu. Jakubas systematycznie zwiększa swoje zaangażowanie w akcjonariacie CNT i wkrótce chyba wyprzedzi Skarbiec.
http://www.parkiet.com/artykul/7,1358393-CENTRUM-NOWOCZESNYCH-TECHNOLOGII-SA---Informacja-otrzymana-na-podstawie-ustawy-o-ofercie---zwiekszenie-o-ponad-2---udzialu-w-ogolnej-liczbie-glosow-na-walnym-zgromadzeniu-Spolki-i-osiagniecie-progu-powyzej-25--ogolnej-liczby-glosow-w-Spolce.html
i obecnie ma już powyżej 25% w akcjonariacie.


Branża budowlana wychodzi na prostą:
http://pulsbiznesu.pb.pl/3601799,50970,budowlanka-zaczyna-sie-odbudowywac
Branża budowlana najgorsze ma za sobą. Teraz może być tylko lepiej, trzeba jednak unikać spółek przelewarowanych. A właśnie pod tym względem CNT bryluje na naszym Parkiecie. Jest najmniej przelewarowaną spółką z branży budowlanej.

Łagodna zima
Łagodna zima spowodowała, że budowlanka, w tym CNT notuje mniejsze koszty i szybko rozpoczęła prace budowlane. Będzie to niewątpliwie miało odzwierciedlenie w ywnikach finansowych za I kwartał. Należy pamiętać, że I kwartał 2013 i początek II kwartału 2013 to ostra zima z dużymi opadami śniegu uniemożliwiającymi prowadzenie normalnych prac budowlanych.


CNT czyli Centrum Nowych Technologii dawniej ENERGOPOL POŁUDNIE
Za stooq.pl:
Centrum Nowoczesnych Technologii SA (wcześniej Energopol-Południe SA) jest przedsiębiorstwem działającym w branży budowlanej, specjalizującym się w prowadzeniu robót inżynieryjno-budowlanych oraz dzierżawie ciężkiego, specjalistycznego sprzętu budowlanego. Spółka zajmuje się rekultywacją terenów zdegradowanych, prowadzeniem wyburzeń przy użyciu specjalistycznego sprzętu mechanicznego, wykonywaniem remontów dróg oraz pracami związanymi z makroniwelacją terenu. Firma należy do najlepiej wyposażonych w specjalistyczny sprzęt budowlany firm na Śląsku. Spółka świadczy również usługi ogólnobudowlane w zakresie montażu i wznoszenia budynków oraz budowli. W szczególności wykonuje roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych. Firma istnieje od 1969 roku, a jako spółka akcyjna pod obecną nazwą od 1993 roku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
CNT -0,49% 20,30 2022-07-01 16:49:54