Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,47 zł , zmiana od tamtej pory: 12,48%

Pełne gacie Zielińskiego

Zgłoś do moderatora
Marka osobista Zielińskiego polegnie jak nie dowiezie Columbusa, ale przede wszystkim Nexity. Tam to jest dopiero padaka, brak pomysłu a przede wszystkim - komunikacji!
Prezesik nie ma się czym chwalić, nie ma kompetencji w Nexity, za to pełne gacie.
Przy dużej konkurencji na rynku PV tworzenie rozbuchanego działu sprzedaży standaryzowanych, niczym nie wyróżniających się produktów (instalacjePV, pompy ciepła itp.) to droga do nikąd. Marże spadają i będą spadać, a koszty handlowe - rosną.
Zamiast skoncentrować się na innowacyjnym Nexity, który mógłby zaatakować rynek przed którym boom (elektromobilność) to pcha się w skalowanie nieskalowalnego biznesu PV, gdzie liczy się cena, a rynek jest nasycony.
Ewakuowałem się z CLC przy 45, teraz jest <20 - to była najlepsza decyzja, jaką podjąłem w 2021r.
Przy tej kapitalizacji, wyniki i EBITDA to śmiech, po wynikach IV kwartału zobaczymy się na poziomie 10zeta, a po I kwartale - po 3.
Instalacje solarne i pompy nie sprzedają się w zimie, dodatkowo kiedy wchodzą niekorzystne przepisy, Państwo nie będzie już wspierać PV bo sieci przesyłowe nie są przygotowane, a państwowe koncerny protestują. Stąd przychody będą mizerne, a rozbuchan dział handlowy będzie pił coraz wincyj. Stąd potrzeba nowej emisji, nowej kasy, dalsze rozwodnienie. Zwiększona kapitalizacja przy zyskach jak mały sklep osiedlowy to najlepszy scenariusz do powrotu do groszowych wycen Amen

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COLUMBUS -5,03% 21,90 2022-01-19 17:01:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.