Forum Giełda +Dodaj wątek

Payowa odpowiedz z pb.pl

Zgłoś do moderatora
W komunikacie (http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/519553,planet-soft-sa-zawiazanie-spolki-payowa-sp--z-o-o-) spółka informuje o założeniu Payowa. Jaki jest biznesowy sens tego przedsięwzięcia, skoro na rynku jest już tak dużo konkurencyjnych platform płatności obsługiwanych przez banki i globalne firmy?

Zarząd Spółki Planet Soft S.A. przeanalizował ryzyko związane z projektem PAYOWA w zakresie modelu biznesowego oraz ewentualnego sukcesu lub porażki takiego systemu na rynku Polski. Na tej podstawie podjął decyzje o realizacji projektu. Należy zauważyć, że konkurencja na rynku jest znacząca i niebagatelna. Natomiast Payowa kierowana jest do nowej grupie ponad 6 mln internautów, którzy nie mogą dokonać płatności poprzez istniejące systemy, pomimo posiadania wszystkich technicznych możliwości ( kart płatniczych czy telefonów komórkowych ).
Na świecie taka forma płatności jest realizowana tylko przez jedną firmę. Na rynku Polskim tego typu usługa nie istnieje. W ocenie Zarządu Spółki istnieje znaczący szansa na sukces tej usługi na rynku Polskim a model biznesowy gwarantuje znaczące zyski w relatywnie krótkim czasie.
  • Payowa odpowiedz z pb.pl Autor: ~mtes

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PLANETINN 0,00% 0,06 2019-04-30 15:00:00