Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,22 zł , zmiana od tamtej pory: 3,60%

Pątnów II przed terminem spłaci resztę z 240 mln euro kredytu !!!

Zgłoś do moderatora
Wydarzenia dnia
Elektrownia przed terminem spłaci kredyt. ,,Pątnów II” bez hipoteki i zastawów
2019-03-29 19:53:13
https://www.przegladkoninski.pl/data/catalogue/StLS0zNTMwMzItU3RMUzA1T0RnM056a3RSRk5EWHpNMU16TXVTbEJIX3MuanBn.jpg

Dzisiaj Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin poinformował o zamiarze przedterminowej spłaty kredytu zaciągniętego na budowę bloku energetycznego w Pątnowie, zakończonej w 2008 roku. Jak podaje spółka, takie działanie ,,otwiera jej drogę do aktywnego współudziału w projektach Grupy Kapitałowej ZE PAK”.
Elektrownia ,,Pątnów II”, spółka należąca do Grupy Kapitałowej ZE PAK, poinformowała banki finansujące o zamiarze dokonania całkowitej, przedterminowej spłaty kredytu konsorcjalnego wynikającego z umowy kredytowej z 14 stycznia 2011 r., udzielonego w kwocie 240 mln euro.
– Kredyt został zaciągnięty przez spółkę w związku z budową bloku energetycznego w Pątnowie o mocy 464 MW, którego budowa została zakończona w 2008 r. Od ponad 10 lat blok produkuje energię na potrzeby Krajowego Systemu Energetycznego. Planowana przedpłata oznacza spłatę wszystkich zobowiązań finansowych wynikających z ww. umowy kredytowej, jak również w konsekwencji zdjęcie z majątku Elektrowni ,,Pątnów II” sp. z o.o. hipotek, zastawów oraz innych zabezpieczeń. Przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej Elektrownia ,,Pątnów II” regulowała swoje zobowiązania zgodnie z harmonogramem, dotrzymywała wymaganych poziomów wskaźników bankowych, a także wypełniała pozostałe restrykcyjne kowenanty wynikające z umowy kredytowej. Uwolnienie aktywów spółki otwiera jej drogę do aktywnego współudziału w projektach Grupy Kapitałowej ZE PAK – poinformował Maciej Łęczycki, rzecznik prasowy ZE PAK.

https://www.przegladkoninski.pl/PL-H45/4/11277/elektrownia-przed-terminem-splaci-kredyt-patnow-ii-bez-hipoteki-i-zastawow.html 

potwierdzenie informacji z pierwszego wpisu w tym wątku mamy również na innym portalu regionalnym lm,pl

https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/120799/o_zamiarze_splaty_kredytu_przez_patnow_ii_poinformowal_rzecznik

 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZEPAK 0,00% 7,48 2019-12-13 16:49:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.