Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,05 zł , zmiana od tamtej pory: 3,70%

PĄTNÓW 1 zamkną w 24r Czy PĄTNÓW 2 zamkną w 25 r?Jakie wtedy przychody

Zgłoś do moderatora
Na przełomie 2021/22 roku ZE PAK zakończy eksploatację odkrywki Jóźwin. Do końca 2022 zamknięta zostanie odkrywka Drzewce ZEPAK zostanie tylko z odkrywką Tomisławice .Wydobycie z niej zarząd ZEPAK przewiduje do 2030 ale przy założeniu że będzie to ekonomicznie opłacalne i będzie opłacalna produkcja prądu w elektrowni PĄTNÓW 2 ,ale aby tak się stało musi pojawić się program wsparcia po zakończeniu rynku mocy .Czy taki mechanizm wsparcia się pojawi jest niewiadomą .Spółki Państwowe mają NABE a ZEPAK jest w próżni dlatego zdaniem ekologów już w 2025 roku dalsza eksploatacja odkrywki przestanie się opłacać a to byłoby równoznaczne z likwidacją elektrowni Pątnów 2 juz w 2025 roku a nie w 2030 r !
Pamiętajmy że z końcem 2024 roku zostanie całkowicie zamknięta elektrownia PĄTNÓW 1 .Jeśli zamkną również PĄTNÓW 2 w połowie 2025 r to pytanie jakie będą przychody i zyski z tego co zostanie i ewentualnie farmy fotowoltaiczne które powstaną do 2024

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27695546,stu-pierwszych-gornikow-z-konina-ze-pak-poszukuje-nowej-pracy.html?disableRedirects=true

W ciągu najbliższych kilku lat prawie 1900 pracowników grupy ZEPAK straci pracę w górnictwie.
Na przełomie 2021/22 roku ZE PAK zakończy eksploatację odkrywki Jóźwin. Do końca 2022 zamknięta zostanie odkrywka Drzewce .ZEPAK zostanie tylko z odkrywką Tomisławice.Szykują się duże zwolnienia Jakie będą ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe grupy ???

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27695546,stu-pierwszych-gornikow-z-konina-ze-pak-poszukuje-nowej-pracy.html?disableRedirects=true

Pracownicy grupy wciąż jednak nie mają zagwarantowanego dostępu do środków finansowych z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Do 2024 r. zamykamy pierwsze elektrownie, z ostatniej wychodzimy do 2030 r. W międzyczasie kończy nam się węgiel Wiemy, że w przyszłym roku skończy się węgiel w odkrywkach Jóźwin i Drzewce, wiemy nawet mniej więcej w którym miesiącu, także chcemy objąć tych ludzi opieką, tak aby w momencie kiedy okaże się, że nie ma dla nich pracy w kopalni, to żeby ktoś im pomógł znaleźć nowe zatrudnienie - wyjaśnia Woźny. 

Czytaj więcej na https://zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/news-sprawiedliwa-transformacja-czyli-troska-o-przyszlosc-pracown,nId,5598277#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

p/a najbliższy raport może być jeszcze zbliżony do poprzedniego dzięki zarezerwowanych wcześniej uprawnieniach CO2 po około ,30 EURO -jednak tanich CO2 na 4 kwartał już nie starczy -teraz posłużę się cytatem PGE zakłada na 2022 rok spadek wyniku w energetyce konwencjonalnej „Prognozujemy, że to będzie wymagający rok. Nie będzie tragiczny, ale wymagający, bo sytuacja na rynku makro pokazuje, że rośnie cena CO2, rośnie poziom kursów walutowych”- powiedział wiceprezes Lechosław Rojewski podczas konferencji prasowej 24 listopada 2021 r(PAP Biznes)

https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/40929458,pge-zaklada-na-22-stabilna-rdr-ebitda-powtarzalna-w-dystrybucji-spadek-w-energ-konwencjonalnej-i-obrocie

Spółka ZEPAK otrzymuje pomoc publiczną w postaci rynku mocy oraz „KDT”- poczytajcie sobie co to jest w sprawozdaniu emitenta ZEPAK .Ostatni rok spółki ZEPAK w rynku mocy to 2024 r ale jeszcze wcześniej wyczerpie się pula przewidziana dla ZEPAKa z tytułu „KDT”-Co wtedy ? Znajdźcie sobie ile milionów średnio rocznie emitent ZEPAK otrzymuje pomocy publicznej z tytułu rynku mocy oraz tzw„KDT”!!! Na razie załóżcie brak tylko wpływów z pomocy publicznej z tytułu „KDT” bo to nastąpi stosunkowo szybko jakie wtedy będą wyniki ?? Nawet kilka farm fotowoltaicznych które i tak do czasu skończenia wpływów z „KDT” nie powstaną tego ubytku by nie zrekompensowało .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZEPAK 3,88% 17,68 2022-05-26 16:24:45