Forum Forex +Dodaj wątek

pare uwag do Baxa.

Zgłoś do moderatora
Spojrz rozsadnie. Co jest większym wg Ciebie zagrozeniem dla Polski, Polakow i polskiej kultury w dlugim czasie – czy 10 tys. muzułmanów czy 1 mln Ukraincow sprowadzonych do Polski ?

A teraz problem 500+. Zdroworozsadkowo. Zamiast ta kase przenaczyc na inwestycje, które działałyby prowzrostowo na PKB, to je przejadamy (efekt wzrostu popytu będzie 1-2 letni). Proces emigracji z Polski młodych ludzi nie zakończył się i sadze, ze nie zakonczy. Inwestujemy w ludzi, którzy stad pojda w sporej czesci, a wiec robimy inwestycje dla innych krajow, finansujemy pośrednio inne kraje. Co ciekawe, z 500+ korzystaja również Ukraincy, którzy tu przybyli. Czy jest sens ? A może jednak wiekszy sens bylby inwestowac w gospodarke, mimo wszystko ? Jeśli czytales poprzedni post to odpowiedz jest wg mnie oczywista.

Politycy – wiadomo, ze ida do polityki ludzie, którzy z tego chca mieć korzyści dla siebie, altruistow jest max 1% wśród nich, którzy mysla przede wszystkim o dobru kraju a nie wlasnym. Perfekcyjny układ to taki gdyby myśleli przede wszystkim o dobru kraju i z tego tylko tytulu mogli czerpac korzysc, bo przy bogatym „korycie” najedliby się. Ale jak koryto tylko cienkie potrafia wyhodowac, szczególnie w czasie ożywienia, to kazde „uszczuplenie” przez nich jest szkodą. Inaczej piszac – jeśli z wzrostu 30% zjedza, ze zostanie 27% to i tak będzie to lepiej niż zrobiliby 27% bo i tak swoje wynagrodzenie wezma.
W czasie ożywienia, a tak wyglada to teraz, powinni zrobic przez 8 lat 37-40% przynajmniej.

Stella
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl