Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  53,52 zł , zmiana od tamtej pory: 47,61%

Panika kurczaków!!!

Zgłoś do moderatora
Alior bank to trochę dziwna ... albo raczej inna spółka od pozostałych z Wig20. Nie ma zagranicznych znaczących akcjonariuszy a jedynie
PZU i krajowe fundusze emerytalne. Ta sytuacja powoduje, że ten akcjonariat charakteryzuje się brakiem aktywności. Azwijmy ich grupą tzw BIERNA. AKTYWNYM jest lub raczej bywa grupa 6 graczy z których 4 jest znacznie większa niż 2 pozostałych. Grupa tych 4, ustala kurs w zależności od swoich partykularnych potrzeb. Przy dziennych obrotach na poziomie np 12mln, nie mogą oni swobodnie kształtować kursu ale mogą przy obrotach poniżej 10mln. Stąd, Alior często ma inne notowania niż np Wig, Wig20 czy indeksy amerykańskie. Oczywiście, grupa czolowych graczy wykorzystuje ogólne trendy ale celem nie jest ustanowienie kursu na tzw rynkowym poziomie ale na poziomie przez nich pożądanym. Gruby kręcili kursem całkowicie wbrew tendencji rynku to natychmiast organa nadzoru musiałyby reagować... Jednym słowem, Alior to nie żadna spółka giełdowa a gra, 4 indywidualnych graczy. Złapiesz się na wzrosty... zarobisz, chcesz postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami to pewnie stracisz i tyle, GRA TO GRA

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALIOR 0,00% 79,00 2023-12-04 09:40:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.