Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,97 zł , zmiana od tamtej pory: 81,44%

Pani Prezes, czy są to stracone miliony ?

Zgłoś do moderatora
Dnia 2016-02-17 o godz. 23:29 ~xxxy napisał(a):
> Jhm to perła w koronie Mirbudu a dzisiejsza wycena jest skrajnie niska, ponieważ Jhm to praktycznie same nieruchosci a ich wartość to 5 zł na akcje.nieruchomości są łatwo sprzedawalne.

Człowieku co ty bredzisz, jakie "łatwo sprzedawalne". Poczytaj poniższy artykuł, jaki jest na stronie:
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,16046656,10_mln_zl__Bardzo_droga_wycinka_drzew_w_Nowosolnej.html

Oto jego treść:

"Co najmniej 10 mln zł będzie musiała zapłacić firma deweloperska za wycinkę 2 tys. drzew pod budowę osiedla w Nowosolnej. - W Łodzi nie ma miejsca, żeby w ramach rekompensaty zrobić tak olbrzymie nasadzenia - mówi Dariusz Wrzos, dyrektor departamentu ochrony środowiska UMŁ
O sprawie wycinki drzew w okolicach ul. Jugosłowiańskiej pisaliśmy w "Wyborczej" w połowie maja. Przypomnijmy: w marcu tego roku o zezwolenie na usunięcie drzew wystąpiła do departamentu ochrony środowiska UMŁ firma JHM Development ze Skierniewic. Chce zbudować osiedle domów jednorodzinnych i bliźniaków w rejonie ulic Jugosłowiańskiej, Majowej i Goździkowej w Nowosolnej.
Firma kupiła teren po dawnej strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego. W sumie 12,5 ha gruntów, które nie mają aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. W przeważającej części to las. Teren nigdy nie był ogrodzony, okoliczni mieszkańcy przyzwyczaili się, że mogą tam spokojnie spacerować, wyprowadzać psy i urządzać ogniska. Kiedy dowiedzieli się o planowanej inwestycji, gwałtownie zaprotestowali, ale stoją na straconej pozycji. W ewidencji gruntów była strzelnica składa się z pastwiska, lasu i terenów różnych. Deweloper chce postawić 81 domów właśnie na terenach różnych (5 ha) - co mu wolno. Otrzymał już z magistratu pozwolenie na budowę. W tej sytuacji departament ochrony środowiska rozpoczął inwentaryzację drzew wyznaczonych przez inwestora do wycinki. Jest ich 1998! 
Obecnie urzędniczka z departamentu, biolog i przedstawiciel inwestora liczą i mierzą drzewa w obwodzie (każdy centymetr ma swoją cenę!), szukają ptasich gniazd i grzybów. Dotychczas udało się skatalogować 70 proc. drzewostanu. W ramach rekompensaty deweloper chce zasadzić taką samą liczbę młodych drzew w innym miejscu, wskazanym przez ochronę środowiska. Właśnie okazało się to niemożliwe.
- Otrzymałem informację z zarządu zieleni miejskiej, że w granicach Łodzi nie ma miejsca na tak olbrzymią liczbę drzew. Ani w pasach drogowych, ani w parkach, ani na zieleńcach czy w otoczeniu budynków - mówi dyrektor Wrzos. - Nie wchodzą też w grę lasy na Brusie i Lublinku. Ten pierwszy jest już wystarczająco gęsty i nie możemy ingerować w naturalne środowisko, które kształtowało się przez dziesięciolecia. A na Lublinku celowo zachowaliśmy 10 ha łąk i polany, żeby nie zamknąć krajobrazu.
Oznacza to, że deweloper będzie musiał za wycinkę zapłacić. Cen drzew jeszcze nie policzono, ale ze wstępnych szacunków wynika, że ich wartość przekroczy 10 mln zł! - Czekamy na oficjalną decyzję łódzkich władz - mówi Michał Michalski, rzecznik JHM Development. 
Małgorzata Kozerawska"

Co z tego wynika ? Kupili 12,5 ha. Mogą postawić 81 domów na powierzchni 5 ha ale za wycinkę drzew muszą zapłacić 10 mln. 
Czyli na powierzchni lasów 7,5 ha nie mogą niczego wybudować. 
Jaki wniosek ? Niczego nie wybudują bo na części za drogo (5 ha) a na części nie wolno (7,5 ha).
Nie sprzedadzą bo kto chciałby kupić 12,5 ha gruntu tylko po to by okoliczni mieszkańcy mogli tam spokojnie spacerować, wyprowadzać psy i urządzać ogniska. No to raczej nie jest sprzedawalne. 
Grunty te coś tam kosztowały no i koszty za podatki od tych gruntów od kilku lat lecą. 
Czy Zarząd Spółki ma pomysł co z tym pasztecikiem zrobić ?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26