Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Pajęczyna Bielana. Ujawniamy, jak PiS podzielił polityczne łupy z partią

Zgłoś do moderatora
Związek Pracodawców Business & Science Poland to - jak ustaliła Wirtualna Polska - kolejna, obok NCBiR, instytucja obsadzana przez Partię Republikańską i jej szefa Adama Bielana. Pieniądze na jego działalność wykładają giganci Skarbu Państwa, m.in. Orlen, LOT, KGHM i Giełda Papierów Wartościowych.
Business & Science Poland to polska instytucja lobbingowa działająca w Brukseli. Otwierał ją w 2019 roku premier Mateusz Morawiecki. Na utrzymanie Związku zrzucają się hojnie spółki Skarbu Państwa. Jak wynika z analizy WP, przez pierwsze trzy lata działalności związek dostał w sumie prawie 24,4 mln zł składek. Za to ma pilnować unijnych przepisów i wpływać na ich tworzenie.
·      Według źródeł Wirtualnej Polski, oddanie Partii Republikańskiej nadzoru nad tą instytucją to element tajnej umowy koalicyjnej z PiS. Adam Bielan nie odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie.

https://wiadomosci.wp.pl/pajeczyna-bielana-ujawniamy-jak-pis-podzielil-polityczne-lupy-z-partia-republikanska-6878592085269280a
  • Pajęczyna Bielana. Ujawniamy, jak PiS podzielił polityczne łupy z partią Autor: ~anty
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl