Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,80 zł , zmiana od tamtej pory: -47,63%

Pacjent po Covid-19 wciąż choruje. Pionierska publikacja naukowców

Zgłoś do moderatora
Już ok. 1,5 mln Polaków cierpi na powikłania po Covid-19. Ta liczba wciąż wzrasta. Konsekwencje zakażenia dotyczą zarówno dorosłych jak i dzieci. Naukowcy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego opublikowali pierwszą w Polsce książkę na temat kompleksowej opieki nad chorym z zespołem Post-Covid19.
Jeżeli chodzi o chorych, którzy wymagali hospitalizacji w ostrej fazie infekcji, to widzimy, że po 3-4 miesiącach od infekcji u co 4.-5. chorego mamy do czynienia z objawami subklinicznej niewydolności serca. U co 4.-5. chorego w badaniach laboratoryjnych stwierdzamy aktywność prozakrzepową. Co 10. chory to osoba z uszkodzeniem mięśnia sercowego - mówi prof. Mariusz Gąsior ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, jeden z redaktorów książki pt. "Kompleksowa opieka nad chorym z zespołem Post -Covid 19 (PC19)".

link

1-MNA we wskazaniu Post -Covid 19 (PC19), nie ma co czekać tylko już suplementować Menavitin

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -3,74% 6,18 2022-05-24 17:03:25
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.