Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  43,40 zł , zmiana od tamtej pory: -8,06%

OT Logistics obsługuje w portach coraz więcej towarów

Zgłoś do moderatora
W tym roku grupa szczególnie dużo zarabia na realizowanych w Gdyni i Świnoujściu przeładunkach towarów masowych i usługach dodatkowych. Co ważniejsze, zarząd zapowiada dalsze wzrosty
(...)
Ostatnie dwa lata dobitnie pokazały, że porty morskie pełnią kluczową rolę w światowej gospodarce, a nasz kraj ma szansę stać się logistycznym hubem dla Europy. Po wojnie to Polska może odgrywać kluczową rolę w tranzycie ukraińskich towarów, jak również ładunków kierowanych do Ukrainy w związku z odbudową kraju” - twierdzi Jedynak. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi portowe, grupa OT Logistics stara się przeprowadzać następne inwestycje. „Wśród aktualnie realizowanych zakupów są dwa żurawie, które będą pracować w porcie w Świnoujściu, głównie przy przeładunkach towarów masowych, ale także ładunkach ponadgabarytowych czy kontenerów. Zakupione żurawie są urządzeniami nowej generacji, które spełniają normy środowiskowe i wpisują się w szybki postęp technologiczny”
(...)
W środę rano giełdowi inwestorzy handlowali akcjami OT Logistics nawet po 44,4 zł, co oznaczało wzrost kursu o 6 proc. Ostatnio tak wysoko papiery były wyceniane w lipcu. Powodem obecnej zwyżki okazały się informacje o nadal wysokim zapotrzebowaniu klientów na usługi świadczone przez grupę.

https://www.parkiet.com/transport/art39137251-ot-logistics-obsluguje-w-portach-coraz-wiecej-towarow
https://www.parkiet.com/transport/art39143271-popyt-na-uslugi-grupy-ot-logistics-nadal-jest-duzy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTLOG 6,12% 39,90 2023-12-08 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.