Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,22 zł , zmiana od tamtej pory: 109,09%

Oświadczenie Zarządu PBS FInanse

Zgłoś do moderatora


OŚWIADCZENIE ZARZĄDU PBS FINANSE SA
 
W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi procedury przymusowej restrukturyzacji (tzw resolotion)Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku oraz wobec licznych zapytań i komentarzy dotyczących tego procesu zarząd PBS Finanse SA (dalej „Spółka")z siedzibą w Sanoku oświadcza co następuje.
1. PBS Finanse SA z siedziba w Sanoku nie jest objęte procedurą przymusowej restrukturyzacji. Spółka jest spółką publiczną w rozumieniu przepisów KSH, zaś jej akcje znajdują się w obrocie zorganizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych. Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku jest jedynie właścicielem 6 840 465 akcji co daje łącznie 65,44% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
Wszystkie organy statutowe Spółki działają bez zakłóceń i wypełniają swoje obowiązki wobec Interesariuszy oraz organów nadzoru. 
Dlatego też jakiekolwiek łączenie obecnej sytuacji ze zdolnością do działalności operacyjnej PBS Finanse SA jest całkowicie nieuprawnione. Również współpraca w zakresie umowy agencyjnej z Podkarpackim Pankiem Spółdzielczym w Sanoku została rozwiązana o czym Spółka informowała raportem bieżącym z dnia 29.11.2019r nr 13/2019.
2. O finansowych skutkach decyzja BFG o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego Spółka informowała raportami bieżącymi nr 1/2020/1 z dnia 17.01.2020 oraz nr 5/2020/02 z dnia 07.02.2020r.

3. Spółka podjęła stosowne kroki prawne związane z ochroną wizerunku oraz mające na celu przeciwdziałanie dezinformacji Interesariuszy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PBSFINANSE 0,00% 0,46 2023-03-24 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.