Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,34 zł , zmiana od tamtej pory: 1,80%

Orlen na zakupach

Zgłoś do moderatora
https://next.gazeta.pl/next/7,172392,30009213,orlen-chce-dominowac-w-nowym-segmencie-przejal-farmy-sloneczne.html

59 MW za 107 mln EUR

Dla przypomnienia z wywiadu prezesa grenevi z maja:

"Cały czas pracujemy nad skalowaniem tego biznesu, intensywnie rozwijając portfel projektów. Tylko na polskim rynku projekty o mocy ponad 1 GW posiadają warunki przyłączeniowe, w tym ponad 100 MW zostało już wybudowane i produkuje energię. Do końca bieżącego roku planujemy zakończyć budowę kolejnych 150 MW farm" - dodał.

Tak - w przypadku transakcji Orlenu są jeszcze farmy wiatrowe, nie tylko PV, ale wciąż pokazuje to jaki potencjał monetyzacji swoich farm już w tej chwili ma Grenevia.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRENEVIA 1,19% 3,40 2023-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.