Forum Giełda +Dodaj wątek

Orco Property sprzedała Złotą 44 za 63 mln euro.

Zgłoś do moderatora
Skyline Residences S.a.r.l, spółka prawa luksemburskiego, wchodząca w skład portfela inwestycyjnego amerykańskiego funduszu nieruchomościowego AMSTAR razem z BBI Development odkupiły od Orco Property luksusowy projekt w centrum Warszawy Złota 44.
Ten najbardziej prestiżowy apartamentowiec w kraju miał być gotowy wiosną 2014 r. ale Orco nie było w stanie ukończyć budowy. Teraz za dalszą realizację projektu będzie odpowiedzialny BBI Development. Inwestycję finansuje głównie Amstar, wykładając 63 mln euro na przedsięwzięcie (nabycie spółki oraz wierzytelności względem Orco Property). BBI Development pozostaje natomiast mniejszościowym udziałowcem, który do 31 marca 2015 r. zainwestuje w projekt 2 mln euro.
W dalszej kolejności spółki przewidują finansowanie projektu kredytem bankowym. Jeśli planowany budżet inwestycji zostanie przekroczony, BBI wyłoży 1,25 mln euro a Amstar – 3,75 mln euro
  • Orco Property sprzedała Złotą 44 za 63 mln euro. Autor: ~minecraft

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORCOGROUP -8,26% 2,66 2021-10-14 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.