Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,24 zł , zmiana od tamtej pory: -14,36%

Orange Polska może w III kw. 2021 roku przedstawić plany dotyczące maszt

Zgłoś do moderatora
Orange Polska może w III kw. 2021 roku przedstawić plany dotyczące masztów - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Juliena Ducarroza podczas telekonferencji dla analityków.

"Jesteśmy na etapie zamykania transakcji z FiberCo. Nasza grupa jest aktywna teraz w Hiszpanii i Francji poprzez spółkę Totem. Po tym, gdy nasz zespół będzie trochę mniej zajęty w związku z FiberCo, będziemy stopniowo szukać innych opcji.
 Jedną z nich będzie to, co możemy zrobić razem z naszą grupą.
Przypominam, że dzielimy infrastrukturę wieżową z T-Mobile, wiec nasza sytuacja jest trochę inna od podmiotów, które zrobiły już ruch na rynku. Musimy przyjrzeć się uważnie opcjom, ale wszystkie scenariusze +są na stole+.
Przyjrzymy się, co ma więcej sensu dla Orange Polska i akcjonariuszy spółki" - powiedział prezes, pytany o losy aktywów wieżowych.

"Na tę chwilę żadne decyzje nie zostały podjęte, ani wskazania, w którym kierunku możemy pójść. Wrócę z tym tematem prawdopodobnie w III kw." - dodał

Orange Polska ma około 5.700 własnych stacji bazowych. Dzięki współpracy z T-Mobile w ramach współdzielenia sieci klienci Orange mogą korzystać z 11.600 stacji.

Grupa Orange utworzyła operatora pasywnej infrastruktury komórkowej o nazwie Totem z 25,5 tys. wież i masztów we Francji i Hiszpanii.
Grupa zapowiadała wcześniej, że poza Francją i Hiszpanią, zbada możliwość integracji z Totem innych swoich pasywnych mobilnych aktywów.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel zawarły pod koniec lutego z Cellnex warunkową umowy sprzedaży ok. 99,99 proc. Polkomtel Infrastruktura za 7,07 mld zł.

Polkomtel Infrastruktura to spółka zależna Grupy Polsat odpowiedzialna za część technicznej infrastruktury sieciowej. Jest właścicielem pasywnych i aktywnych warstw mobilnej infrastruktury Grupy Polsat, składających się z około 7 tys. lokalizacji, około 37 tys. różnych systemów on-air (w tym około 1 tys. systemów obsługujących 5G) oraz sieci transmisyjnej.

Na początku kwietnia Cellnex za 800 mln euro kupił 60 proc. spółki wieżowej, która zarządza pasywną infrastrukturą telekomunikacyjną Play, obejmującą około 7.000 stacji bazowych.

Orange Polska poinformował w ubiegłym tygodniu, że utworzy joint venture z APG w celu budowy sieci światłowodowej i planuje sprzedać APG 50 proc. udziałów spółki Światłowód Inwestycje za kwotę 1,374 mld zł. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić do końca sierpnia 2021 r.
  • Orange Polska może w III kw. 2021 roku przedstawić plany dotyczące maszt Autor: ~PogromcaHossy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORANGEPL 3,23% 6,20 2022-05-23 17:00:31
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.