Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,40 zł , zmiana od tamtej pory: 28,25%

Omówienie sytuacji Grupy Sanok Rubber po Q1 2022

Zgłoś do moderatora
Sanok Rubber obserwuje mocno niesprzyjające otoczenie biznesowe
 
Grupa Sanok Rubber ma za sobą wymagający kwartał, w którym pomimo wzrostu przychodów istotnie zmalały marże w ujęciu rok do roku.

W I kw. 2021 roku surowce były relatywnie tanie, energia też, osiągnęliśmy wtedy jedne z lepszych wyników kwartalnych. Tymczasem w I kw. 2022 roku sytuacja była odwrotna. Odczuwaliśmy bardzo wysoki wzrost kosztów surowców, który obserwowaliśmy przez cały rok 2021, jak również  dramatyczne wzrosty cen nośników energii i certyfikatów CO2. To wszystko się skumulowało, a dodatkowo przecież nikt nie przewidział wybuchu wojny w Ukrainie, pierwsze efekty już były widoczne – wskazał Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber S.A.

https://pandl.pl/sanok-rubber-obserwuje-mocno-niesprzyjajace-otoczenie-biznesowe/ 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
SANOK -0,54% 14,62 2022-12-02 17:00:00