Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  27,00 zł , zmiana od tamtej pory: -7,78%

Omówienie sytuacji Grupy Sanok Rubber po Q1 2021

Zgłoś do moderatora
Sanok korzysta na ożywieniu gospodarek, pozostaje spółką dywidendową
 
Grupa Sanok Rubber zanotowała w pierwszym kwartale 2021 roku imponujące wzrosty zarówno skali działania, jak również wyników finansowych. Skonsolidowane przychody wzrosły o blisko 17 proc. do 303,1 mln zł, wynik EBITDA zwiększył się o 40% rdr, do 37,2 mln zł, a zysk netto wzrósł o 83 proc., do 16,5 mln zł. Uczestników spotkania interesowały też perspektywa kolejnych miesięcy.

– Pierwszy kwartał był wyjątkowo dobry sprzedażowo w całej naszej grupie, a w naturalny sposób najmocniejsze nominalne wzrosty obserwowaliśmy w motoryzacji, która odpowiada za 60% naszych przychodów. Patrząc na drugi kwartał, to widzimy, że w maju niektórzy producenci w motoryzacji mieli już przestoje, związane z dostępnością elektroniki. Oczywiście rok do roku możemy pokazać wysokie dynamiki, gdyż przed rokiem drugi kwartał był obciążony drastycznymi spadkami sprzedaży w motoryzacji o 70-80 proc.  Natomiast jeśli byśmy się odnieśli do niecovidowego drugiego kwartału, czyli w roku 2019, czy 2018, to raczej powinniśmy wypaść dość płasko, no chyba że czerwiec będzie mocnym miesiącem sprzedażowym. Słabszy złoty na pewno nam pomaga, z kolei rosnące ceny surowców hamują nasze zyski – powiedział Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber Company S.A.

http://pandl.pl/sanok-korzysta-na-ozywieniu-gospodarek-pozostaje-spolka-dywidendowa/ 
  • Omówienie sytuacji Grupy Sanok Rubber po Q1 2021 Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
SANOK -1,19% 24,90 2021-09-24 17:00:00