Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  79,50 zł , zmiana od tamtej pory: -16,73%

Omówienie sytuacji Grupy Amica po Q1 2022 oraz perspektyw na kolejne okr

Zgłoś do moderatora
Amica mierzy się z dużą presją kosztową, wprowadza kolejne zmiany cenników
 
Grupa Amica ma za sobą kwartał kumulacji czynników presji kosztowej, które przy wysokiej bazie porównawczej sprzed roku poskutkowały istotnie negatywnymi dynamiki wyników, pomimo wzrostu przychodów.

Spadek marż jest wynikiem presji kosztowej w naszej branży i będzie to również wyzwaniem na kolejne kwartały. Nie widzimy ryzyka dostępności np. stali, ale ceny surowców i komponentów wyraźnie wpływają na koszty produkcji, a koszty frachtu dodatkowo obniżają rentowność towarów. Nie jest bowiem możliwe przerzucenie silnego wzrostu kosztów jednorazowo na klientów, oczywiście prowadzimy rozmowy i działania w tym obszarze. Kolejne podwyżki cen są pewne w całej branży – powiedział Michał Rakowski, CFO Grupy Amica.

https://pandl.pl/amica-mierzy-sie-z-duza-presja-kosztowa-wprowadza-kolejne-zmiany-cennikow/ 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA -0,90% 66,20 2022-09-26 16:48:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.