Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,00 zł , zmiana od tamtej pory: 145,26%

Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy AB po roku 2019

Zgłoś do moderatora
Grupa AB z dużym potencjałem długoterminowego rozwoju

Grupa AB ma za sobą bardzo udany kwartał oraz cały rok kalendarzowy 2019. Rekordowe przychody, solidne zyski i awans na ósmą pozycję wśród największych dystrybutorów IT w Europie dobrze obrazują sukces.

- Pierwszy raz przekroczyliśmy w kwartale 3 mld zł przychodów, a w roku kalendarzowym 9 mld zł, dokładnie doszliśmy do 9,4 mld zł. Miniony kwartał, wysoki sezon w naszej branży, oznaczał wzrost przychodów i wyniku EBITDA o około 10% rok do roku, a zysku netto o 13%. W oczy może rzucać się spadek kosztów sprzedaży przy ich wzroście na poziomie operacyjnym. To jedynie kwestia rozłożenia akcentów w obszarze dopłat dla naszych klientów, jakie przekazujemy na bazie umów z dostawcami. Dlatego warto patrzeć na poziom EBITDA, który jest wolny od tych fluktuacji – wyjaśnił Grzegorz Ochędzan, Członek Zarządu ds. Finansowych w AB S.A.

Pełna relacja z konferencji wynikowej Grupy AB + rozmowa wideo z Zarządem:
link 
  • Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy AB po roku 2019 Autor: credos

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ABPL 1,30% 46,60 2022-07-01 17:00:00