Forum Forex +Dodaj wątek

ok. czas odkłamać tomszkowe prawdy

Zgłoś do moderatora
"nadal 50-60% społeczeństwa nie dało się ogłupić co przy wyczynach pisowskich telewizji uważam za przyzwoity wynik." >>> tomuś słuchaj i wbij sobie do pustej >>już tylko nieliczni nie widzą kłamstw tvn i gazetek :DDDD <<<

"co do zagranicy właśnie się pojawił pierwszy casus - irlandzki. to jest wstęp do tego, ze mozliwe jest kwestionowanie wyroków sądów krajowych ze wzgledu na rozkład systemu prawnego dokonany przez PiS. i jak ten proces przybierze na silne to ten rząd sie nie utrzyma. konsekwencje tego procesu są ogromnie niebezpieczne dla obywateli tylko ludzie się jeszcze nad tym nie zaczęli zastanawiać." napisał wymieniony tytułowy "bohater"

w Irlandii sędziów mianuje prezydent na wniosek lub po zasięgnięciu opinii rządu czyli ministra sprawiedliwości (zapewne) czy , polskie sądyl ub rząd , kwestionują tam praworządność , albo zarzucają upolitycznienie irlandzkich sądów ????? jakim prawem więc irlandzka sędzia ingeruje w polski wymiar sprawiedliwości ?????
to oczywiście tomszkowi nie przeszkadza! :DDDDDDDD

o sądach w Irlandii
Konstytucja Irlandii stanowi, iż sprawiedliwość wymierzana jest w sądach ustanowionych prawem przez sędziów mianowanych przez prezydenta po zasięgnięciu opinii rządu; zgodnie z Konstytucją sędziowie wszystkich sądów są całkowicie niezawiśli w wykonywaniu swoich funkcji sędziowskich. Sędziego nie można usunąć z urzędu z wyjątkiem przypadków zachowania niezgodnego z powagą urzędu lub niezdolności do czynności prawnych i jedynie na mocy uchwał obu Izb Oireachtas (parlamentu).

https://e-justice.europa.eu/content_judicial_systems_in_member_states-16-ie-pl.do?member=1

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl