Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,95 zł , zmiana od tamtej pory: 9,83%

Ogromne inwestycje na Bałtyku

Zgłoś do moderatora
O rozwoju energetyki wiatrowej WNP.PL rozmawiało z Januszem Gajowieckim z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej oraz Piotrem Monsiorskim z firmy Famur.

 Jest 9, a ma być 20. Lądowa energetyka zyskuje gigawaty
- Dzisiaj jest zainstalowanych na lądzie około 9 gigawatów w przypadku lądowych farm wiatrowych - mówił Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. - Oznacza to, że około 11 proc. całej energii zużywanej w Polsce pochodzi właśnie z lądowej energetyki wiatrowej. W ostatnich latach poczyniliśmy postępy i jesteśmy (tj. energetyka wiatrowa - dop. red.) graczem zauważalnym w miksie energetycznym naszego kraju. Jednak nasze ambicje są znacznie większe i potencjał jest znacznie większy. Szacujemy ten potencjał na minimum 20 gigawatów, czyli podwojenie tej mocy do roku 2030. Nie wspominając już o budowie i rozwoju programu morskiej energetyki wiatrowej. Te decyzje już zapadły. Nie tylko po stronie rządu, ale przede wszystkim inwestorów. Inwestujemy już setki milionów złotych w przygotowanie tych projektów - podkreślił Gajowiecki.

https://www.wnp.pl/energetyka/ogromne-inwestycje-na-baltyku-to-szansa-dla-polskich-firm,635919.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRENEVIA 2,86% 3,24 2023-05-26 17:01:17
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.