Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,36 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Ogólne podsumowanie inwestycji w spółkę Pani Teresa Medica

Zgłoś do moderatora
Dokładny nie będę gdyż korzystam z pamięci.

Około 2007 sprzedaż akcji serii C dla inwestorów drobnych po 27 zł/sztuka opłaconych gotówką.

Wypłaty dywidendy przez cały okres z wyjątkiem jednego roku 7-1=6
Wypłaty nie większe niż 1,2 zł /akcję a trzeba potrącić podatek.
Zgrubnie 6 x 1,2 = 7,2. Z dywidend otrzymano nie więcej niż 7,2 zł/akcję.

27 zł/sztuka - 7,2 zł/sztuka = 19,80 zł/sztuka

Cena wszystkich wezwań łączne z przymusowym dla akcji C to 15,45 ; oczywiście trzeba pomniejszyć o prowizję pośrednika DM.

19,80 zł/akcję -15,45 zł/akcję = 4,35 zł/akcję. Ostatecznie przy całej uczciwości głównego byłego akcjonariusza PTM można powiedzieć że od razu na wstępie obrabował inwestorów o co najmniej 4,35 zł/akcję. Pomijam w rozważaniach procesy inflacyjne.

Suma ogólna jest taka że zassano więcej pieniędzy niż ich wypłacono. Pomijam to, że ktoś mógł zarobić na kursie jako "ktoś" bo dołożyć musiał ktoś inny ponosząc stratę. Przy tych parametrach nie była to gra gdzie inwestorzy drobni jako klasa wygrywają; strata wpisana w inwestycję po stronie drobnych, zysk po stronie dużych.

Inwestorzy drobni wyszli na wielbłądy które przetransportowały na swoich garbach z własną dopłatą do interesu towar akcyjny od punktu i czasu kiedy był on jeszcze niedużo warty gdyby główny akcjonariusz chciał go sprzedać, do czasu gdy potencjalny i ostatecznie właściwy kupiec w tym wypadku Sigvaris zechce zapłacić satysfakcjonującą cenę dla głównej akcjonariuszki i da jej jakieś nie najgorzej opłacane ale nie męczące stanowisko np. w radzie nadzorczej lub kto wie, jakieś inne.

Ogólnie, przy bardzo dobrej spółce z bardzo dobrym i wypłacanym strumieniem pieniędzy, koniec końców bardzo piękna klapa dla drobnych inwestorów jako klasy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TERESA 1,05% 15,36 2015-12-23 11:23:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.