Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,30 zł , zmiana od tamtej pory: 143,90%

OFE zostana nieruszone,nie bedzie podatku od transakcji finansowych

Zgłoś do moderatora
[2015-11-09 18:48:17] Warszawa (PAP) - Paweł Szałamacha, kandydat na ministra finansów w nowym rządzie powiedział w poniedziałek, że opowiada się za wersją podatku bankowego od sumy aktywów. Dodał, że OFE zostaną pozostawione w takiej sytuacji, jak to jest w obecnym systemie prawnym.

"Zawsze byłem zwolennikiem tego podatku w wersji od sumy aktywów. Wersja od transakcji finansowych była koncepcją, której nie podzielałem" - powiedział w poniedziałek na briefingu w Poznaniu Szałamacha.

W programie PiS prezentowanym w trakcie kampanii wyborczej był wariant podatku bankowego od sumy aktywów w wysokości 0,39 proc. oraz podatek od transakcji finansowych, którego stawka wynosiłaby 0,14 proc. podstawy dla instrumentów finansowych i 0,07 proc. dla instrumentów pochodnych.

Szałamacha pytany, czy OFE mogą być zlikwidowane odpowiedział: "Nie. Zostawimy to w takiej sytuacji, jak to jest w obecnym systemie prawnym, po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego".

Pytany o podwyższanie kwoty wolnej od podatku Szałamacha powiedział: "Zaczniemy zgodnie z orzeczeniem TK w przyszłym roku, ale jego skutki będą odczuwalne w 2017". (PAP)

ajw/ rpo/ jba/ dan/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MCI 0,33% 30,00 2025-10-31 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.