Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,79 zł , zmiana od tamtej pory: -10,47%

odpowiedź z biura relacji inwestorskich

Zgłoś do moderatora
dziękujemy za przesłany komentarz.

Chcielibyśmy podkreślić, że Spółka nie zmieniła swojej polityki dywidendowej. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo dobre wyniki finansowe Spółki niosą  za sobą oczekiwania akcjonariuszy co do udziału w osiągniętym zysku. Pragniemy jednak przypomnieć, że Spółka zaciągając zobowiązanie finansowe w PFR informowała akcjonariuszy o ograniczeniach w wypłacie dywidendy wynikających z tego faktu (Raport bieżący 40/2020, 41/2020).
Spółka nadal ma zobowiązanie wobec PFR w wysokości 620 mln złotych. To w oczywisty sposób ogranicza  Zarząd Spółki w możliwości rekomendowania wypłaty dywidendy, gdyż oznaczałoby to złamanie warunków podpisanych w 2020 r. umów z PFR. Pozyskane pożyczki z PFR odnoszą się do pomocy publicznej i Zarząd Spółki jest zobowiązany respektować wszystkie postanowienia zawarte w podpisanych umowach.

Z wyrazami szacunku
Zespół Relacji Inwestorskich

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 1,18% 41,89 2023-06-05 17:01:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.