Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,90 zł , zmiana od tamtej pory: 2,16%

Ocena sprawozdania Grupy

Witajcie ,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że o dobrych, rosnących  rekordowych zyskach i bardzo dobrych przychodach pisał nie  będę, o tym już pisałem ( zresztą nie tylko ja )  po IV kwartale.  Nie ma pisać znów tego samego , w tym zakresie po prostu jest bardzo bardzo  dobrze.

Istotnie zwiększyły się na koniec roku środki pieniężne i ich ekwiwalenty to ponad 23 mln zł  było na koniec 2019 – 4,3 mln

Rosły w ubiegłym roku wskaźniki : rentowności aktywów, kapitału własnego, sprzedaży brutto i sprzedaży netto.
Widocznie urosły też  przychody w działalności FINTECH oraz ENTERPRISE SERVICES

Podoba mi się ten raport za ubiegły rok ale trudno oceniać poprzedni rok bez informacji zawartych w raporcie a dotyczących 2021 roku. Zerknijcie na to co napisał w liście Prezes Zarządu:

Wzrost exportu: „Tak jak w latach poprzednich, tak również w roku 2020, sprzedaż była napędzana eksportem. Sprzedaż eksportowa, zasilana mocnym rozwojem Enterprise Services wzrosła o kolejne 2 pkt % i stanowi już 44%całej sprzedaży.” Dalej Prezes pisze gdzie Ailleron zamierza osiągnąć wysokie marże -  Europa Zachodnia, Skandynawia,USA, Azja .

Zwracam Wam Forumowiczom uwagę na gotówkę, którą już dysponuje Grupa Ailleron ( środki już wpłynęły ) . Oprócz własnej gotówki ok 20 mln zł Ailleron po transakcji posiada 60 mln zł a Grupa Ailleron 150 mln zł !!! Porównajcie to z kapitalizacją innych spółek z WIG Info np. Opteam , NTT . Ja myślę, że to będzie rok przejęć i wzrostu przychodów . I choćby z tego powodu tu zostanę.

Dalej w raporcie znalazłem następujące ciekawostki :  

W 2021 roku wchodzą mocno w:
-  banki – rozwiązania w chmurze czego dotychczas nie było.
- w dalszy rozwój eksportu na 5 kontynentach
- kraje DACH ( m.in. Niemcy ! ) oraz USA
Rośnie eksport, to już prawie 50 % przychodów. Przecież wiemy, że w tej i nie tylko tej branży kasa jest przede wszystkim poza Polską.

A na krajowych podwórku … ? Prezes napisał o inwestycji „w nowoczesny system bankowości korporacyjnej. Nasza inwestycja w ten produkt, z jedną z największych grup bankowych w Polsce, pochłonęła w latach 2019-2020 ponad 20 mln zł (ujęte w wyniku operacyjnym). W styczniu 2021 roku zakończyliśmy milowy etap odbioru tego produktu, który wchodzi na produkcję. W efekcie liczymy na większą efektywność kosztową projektu, co już zauważamy, oraz na możliwość sprzedawania bankowości korporacyjnej do banków w Polsce i na świecie.” Czyżby to oznaczało wreszcie dochodowość przy realizacji znanego kontraktu? To wyniosłoby wynik za bieżące kwartały 2021 roku jeszcze wyżej .

Reasumując może nawet trochę dalej lecieć kurs, kto chce sprzedawać niech sprzedaje ja tu zostaje . Wszedłem tu w ubiegłym roku , jestem bardzo do przodu a widzę tu szanse na dużo dużo więcej niż 25 złotych a na tyle dziś wyceniam Ailleron .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AILLERON 5,19% 14,20 2021-06-16 16:20:46
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.