Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,00 zł , zmiana od tamtej pory: 23,67%

Obserwowałem, ale po czymś takim co właśnie zrobili trudno kupić

Zgłoś do moderatora
Planowałem mieć ONEDE w portfelu. Obserwowałem spółkę od debiutu i czekałem. Aż tu nagle, spółka ogłasza skup (o czym jest głośno) i jednocześnie rozwadnia akcje na podobnym poziomie (rozdaje je pracownikom - i w jakim celu? Jakie niesamowite know how mają Ci pracownicy, że nie da się ich od ręki wymienić na nowych?). W efekcie - nie ma efektu - ogromne koszty obsługi operacji ale co gorsza, nieprzyjemne poczucie bycia robionym w balona, ponieważ: zarząd ogłasza skup, ale nie tłumaczy się z tego, że skup bilansuje się mniej więcej z rozwodnieniem akcji poprzez ich rozdawnictwo dla pracowników. Nie kupuje się akcji spółek w których akcjonariusz musi śledzić działania zarządu w obawie, że ten może chcieć zrobić akcjonariusza w konia.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ONDE 4,51% 14,84 2023-01-30 17:04:28