Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,43 zł , zmiana od tamtej pory: -33,18%

Obecnie ponad 30% prądu z OZE

Zgłoś do moderatora
Można ?
Można, tylko trzeba chcieć.
Każda tona niespalonego węgla to 200$ mniej obciążania dla podatników.
Patologiczne PGG oczywiście już strajkuje i żąda wyższych pensji bo im się należy. Rozwiązanie jest proste. Zwolnic 20% załogi a reszcie podnieść pensje o 20% o ile wydobycie pozostanie na takim samym poziomie.
ZZ oczywiście się nie zgodzą na zwolnienia więc wysokość wynagrodzenia uzależnić od wielkości wydobycia. Wydobycie wzrośnie o 10% to podwyżki będą o 10%.
Od 2018 roku wydobycie spadło o ponad 25% a wynagrodzenia wzrosły o 30% przy stałej liczbie zatrudnionych. Taki model nie może funkcjonować w żadnych warunkach. Jest rynek na węgiel i są wysokie ceny więc wystarczy 20% sprzedawać na eksport żeby PGG nie potrzebowała dodatkowych miliardów od podatników.
O zimę nie ma się co martwić. W tym sezonie nie brakło węgla więc i w następnym nie braknie a to dzięki OZE. Oczywiście w większości dzięki prywatnym instalacjom PV i farmom wiatrowym bo państwowe PGE w całym 2021 wybudowała 4 MW w PV. Taki wkład w transformację energetyczną ma największa spółka z branży.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PGE -0,97% 6,30 2022-10-06 17:02:11