Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,00 zł , zmiana od tamtej pory: 55,50%

Obecna sprzedaż akcji to manipulowanie kursem

Zgłoś do moderatora
Obecna sprzedaż akcji to manipulowanie kursem w celu wywołania podaży. Tak dzieję się już od dłuższego czasu. Gdyby sprzedający faktycznie chciał wyzbyć się akcji, to będzie miał okazję zrobić to już nie długo, gdy spółka ogłosi wezwanie lub ofertę prywatną, nad czym będzie za tydzień głosować WZA. Odbędzie się to sprawnie i szybko i po atrakcyjnej cenie, żeby akcjonariusze chcieli akcje sprzedawać. O jaki wolumen może chodzić w tzw. ofercie prywatnej. O taki, którego wartość wyniesie ok. 4 mln złotych, bo tyle spółka może wydać na skup akcji w najbliższych 12 miesiącach. Za 4 mln złotych można kupić ok. 8% wszystkich akcji po 5 złotych, czyli po cenie 25% wyższej niż obecna. Czy sprzedający o tym nie wie? Oczywiście, że wie. A skoro sprzedaje, to znaczy, że celem jest nie wyzbycie się akcji, ale wywołanie zwiększone podaży>:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
BBIDEV 1,63% 6,22 2021-09-20 17:00:00