Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,05 zł , zmiana od tamtej pory: 67,44%

O ile więcej zarobi Ifirma po przejściu kontrahentów na ryczałt

Zgłoś do moderatora
Zastanawiam się ile Ifirma może zarobić jeżeli znaczna część osób - klientów - przejdzie na ryczałt od Nowego Roku w związku z przepisami nowego ładu.

Wcześniej pisaliśmy, że podwyżka cennika to zysk rzędu 5-6 mln rocznie + 2 mln które ifirma zarabiała do tej pory. Mielibyśmy wtedy powtarzalny zysk netto na poziome 7-8 mln rocznie.

Być może jednak firma wygeneruje dodatkowe zyski z faktu, że klienci - informatycy - przejdą na ryczałt i spadną im koszty księgowych. Przy ryczałcie trzeba tylko zaksięgować przychody i koszty i wysłać jpk VAT. Macie jakieś doświadczenie o ile może zmniejszyć to koszty księgowości czyli koszty pracy?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IFIRMA -1,18% 25,20 2022-01-21 16:48:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.