Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,51 zł , zmiana od tamtej pory: 13,68%

Nowy Rekord Zysku .Parkiet

Zgłoś do moderatora
https://www.parkiet.com/Budownictwo/303289986-Nowy-rekord-zysku-netto-w-Marvipolu.html 

Motorem wzrostu była część magazynowa – od kilku lat Marvipol współpracuje z branżowym potentatem, Panattoni Europe. Zysk operacyjny wyniósł prawie 54 mln zł, to aż 4,5 razy więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wzrósł o 128 proc., do prawie 46 mln zł. Na taki skok wyników złożyła się m.in. sprzedaż udziałów w czterech spółkach joint-venture.
https://www.parkiet.com/Budownictwo/301179986-Deszcz-pieniedzy-w-Marvipolu-ale-na-inwestycje.html
 
– Transakcję sprzedaży magazynów w Rudzie Śląskiej, rejonie Szczecina oraz w rejonie Sękocina zamknęliśmy na satysfakcjonujących warunkach, pozwalających nam na osiągnięcie kilkudziesięcioprocentowego zwrotu na zaangażowanym kapitale – komentuje Książek. – Szacujemy, że z tytułu transakcji do grupy Marvipol w I kwartale 2020 r. wpłynie netto około 128,5 mln zł.
A z raportu rocznego sprzedano juz 87% lokali przewidzianych do przekazania a wiec zaksiegowania zysku na 2020 roku.
Emitent wskazuje, że w perspektywie najbliższych 12 miesięcy kluczowy wpływ na wyniki Grupy w segmencie deweloperskim będą miały wydania mieszkań w obecnie realizowanych inwestycjach Central Park Ursynów 4, 5 i 6, Riviera Park 3 i 4, Dom Przy Okrzei oraz Topiel No 18, w ramach, których to inwestycji, na dzień 31 grudnia 2019 roku Grupa dokonała sprzedaży około 87% lokali.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MARVIPOL -5,00% 3,99 2020-05-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.