Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,88 zł , zmiana od tamtej pory: 25,38%

nowa emisja

Nowa emisja nie jest jeszcze pewna. Przy tak fatalnym sentymencie i ścieżce spadku WZA może zaniechać emisji. Mimo że jest to NC to i tak są pewne zasady, których łamać nie wolno. Dopisanie sobie akcji raczej nie przejdzie. Pozostaje podmiot zewnętrzny, który dokapitalizuje. A w tych warunkach i okolicznościach nie widzę go.
Co do perspektyw, w ostatnim tygodniu rozejrzałem się w mojej okolicy i znalazłem 3 firmy które proponują całą gamę OZE( fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki auto) oczywiście bez wiatraków. Firmy te zwykle rozszerzyły swoją działalność pierwotną. Mianowicie, zajmowały się usługami elektryfikacyjnymi, jedna z nich także montowała instalacje TV. Najciekawsze, że zatrudnienie w nich nie przekraczało 10 pracowników, jedna zaś jest typowo rodzinnym biznesem, gdzie ojciec pracuje z synami i zięciem. Na pytanie jak zmiana przepisów prosumenckich wpłynie na ich sytuację, w każdej usłyszałem to samo, że i tak to działalność poboczna i na pewno w to miejsce znajdzie się jakaś inna usługa. Zresztą, perspektywa zastoju to była moja sugestia gdyż oni go nie zakładali. To taka tylko moja amatorska analiza.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COLUMBUS -7,65% 19,91 2022-01-21 12:33:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.